Trend geometrických tvarov ovládol módu roku 2019: Inšpiruj sa, ako byť stále šik

Foto: Rosalina/unsplash.com

#Túto sezónu ovládne módu vcelku zaujímavý trend. Ide najmä o vzory, nie však len také obyčajné. Geometrické tvary budú na jar veľmi šik, takže sa ich vôbec nemusíš báť. Je trošku ťažšie ich kombinovať, no aj tak vďaka nim dokážeš pritiahnuť v uliciach pozornosť. Možno si na ne nebola zvyknutá, alebo práve naopak – si ich veľmi rada nosila. Dôležité je, že túto sezónu ich môžeš premietnuť aj do svojho šatníka.

Ako ich nosiť

Drž sa zásady, že menej je niekedy viac. Najlepšie je kombinovať iba jeden vzor s doplnkami v neutrálnych farbách, no pokiaľ chceš mať v outfite viacero vzorovaných kúskov, siahni po takých, ktoré majú totožný vzor. Ak totiž budeš mať dva alebo viacero rôznych vzorov, tvoj outfit môže pôsobiť mätúco.

Pokiaľ chceš, aby vzor vynikol, skús ho nosiť na tom najviac viditeľnom prvku – napríklad na kabáte, nohaviciach či bunde. Ak iba chceš ozvláštniť svoj outfit, stav na doplnky so vzormi geometrie. Momentálne sú in najmä vzory v zemitých farbách, ako sú šedá, hnedá, čierna, no nemusíš sa obávať výraznejších variánt, akými sú žltá, ružová, fialová, oranžová, zelená či modrá.

Geometria na dominantných prvkoch outfitu

Nechaj geometrické tvary vyniknúť na svojom oblečení. Skvelou voľbou sú prúžkované saká, nohavice, bunda či sveter s ďalšími geometrickými prvkami. Pásiky, kocky, trojuholníky, kruhy… Máš naozaj neobmedzené množstvo možností geometrických prvkov na oblečení. Skús ich nosiť na dominantných prvkoch outfitu – tam, kde ich bude možné najlepšie vidieť.

Foto: Nagy Arnold/Unsplash.com

https://www.instagram.com/p/Bqz3LValyIa/

https://www.instagram.com/p/BqvIT2flXZx/

Geometria na doplnkoch

Pokiaľ nie si fanúšičkou geometrických prvkov na dominantných kúskoch outfitu, ktoré boli spomenuté vyššie, môžeš ich skúsiť nosiť na niečom úplne inom. Postačí, ak k svojmu outfitu doladíš doplnky obsahujúce geometrické tvary. Je potrebné, aby bol dôraz kladený najmä na doplnky, ako kabelky, čiapky, topánky, ľadvinky či batohy. Možností je naozaj veľmi veľa.

Aké farby si vybrať?

Je len a len na tebe, akým spôsobom skúsiš geometrické vzory zakomponovať do svojho šatníka. Stále je najdôležitejšie, aby si sa v danom oblečení cítila komfortne a nosila ho s veľkou dávkou radosti. Neboj sa farebných vzorov, vďaka nim oživíš svoj bežný outfit.

Pokiaľ však neholduješ farebným variáciám, stav na basic a neutrálne farby, akými sú čierna, hnedá, biela či béžová. Pokús sa o to, aby prvok obsahujúci geometrické tvary bol dominantou tvojho outfitu.

Odporúčame