Trend dad shoes je všade naokolo: Čo na tieto tenisky povieš ty?

Foto: Lasaye Hommes/Unsplash.com

#Málokto by bol predpokladal, že práve tenisky s hrubou podrážkou, ktorých poslaním má byť komfort a nie štýl, sa stanú súčasným trendom. Všetko je to vďaka ,,high-fashion“ značkám ako napríklad Balenciaga, ktorá priniesla v roku 2017 tento trend späť. Nemusíš byť zúfalý, rovnaký štýl tenisiek nájdeš skoro u každej z tvojich obľúbených značiek. A to za cenu, ktorá až tak nezabolí tvoju peňaženku.

Balenciaga Triple S

Tento model si už určite videl, minimálne na nohách niektorých celebrít. Bol okolo neho celkom veľký ošiaľ. Dokonca tak veľký, že sa začali vyrábať napodobeniny, ktoré boli pre ľudí určite dostupnejšie ako Balenciagy, ktorých cena v oficiálnom e-shope je 695€.

https://instagram.com/p/Bo3bwuSADBm/

Nike Air Monarch IV

Obľúbená klasika od Nike, ktorá sa vyznačuje hrubou podrážkou, komfortom, koženým zvrškom a prijateľnou cenou. Tenisky debutovali v roku 2002, no vďaka ich obľúbenosti sa udržiavajú na trhu až dodnes.

Nike M2K Tekno

Nike nezaspal na vavrínoch a tiež pokračuje v trende a to aj s týmto novým modelom M2K Tekno, ktorý bol predstavený len v januári tohto roku. Inšpiroval sa vyššie spomenutými Air Monarch, no vzhľad tenisiek je viac prémiový a modernejší.

Fila Disruptor 2

Model Disruptor bol navrhnutý v 90. rokoch, no teraz sa vracia, a to v rôznych farebných kombináciách z prémiovej kože a hrubou podrážkou z ľahučkej peny EVA. Je to dámsky, tak aj pánsky model. Napriek tomu je obľúbený skôr u dievčat.

https://instagram.com/p/Bo6TMwVhDoy/

Reebok DMX Daytona

Ako väčšina, aj tento model je pôvodne z 90. rokov. Reebok túto retro bežeckú klasiku s futuristickým vzhľadom opäť vypustil do predaja v júli tohto roku. Môžeš ju buď zbožňovať alebo nenávidieť. Na ktorej strane si ty?

https://instagram.com/p/BlGQA0sgdfw/

Adidas Yung-1, Falcon a Yung-96

Yung-1 je ďalšia retro silueta, ktorá je akýsi ,,update“ klasického modelu Falcon Dorf z roku 1997. Pýši sa ľahkou medzipodrážkou z materiálu EVA a sieťovinovým zvrškom s vrstvami nubuku. Ďalší dvaja súrodenci predošlého modelu rovnako prinášajú ,90s vibes. Model Falcon je však určený len pre dámy. Všetci traja súrodenci zdieľajú rovnaké technológie: použité materiály zvršku, medzipodrážka EVA a stabilizačný systém Torsion.

https://instagram.com/p/Bo6TIQjl7fR/

Adidas Yeezy Boost 700 ,,Wave Runner“

Pre toho, kto hľadá niečo viac limitované, sú tu Yeezy Boost 700 od Kanye Westa. Majú vrstvený zvršok zo sivej, čiernej a bielej kože, semišu a zo sieťoviny. O pohodlie sa stará Boost technológia v medzipodrážke. Cena v oficiálnom Yeezy online obchode bola v prepočte skoro 260€, ale cena za ,resell sa môže vyšplhať oveľa vyššie. Problém bude aj s dostupnosťou, keďže sú limitované.

Puma Thunder Spectra, Electric a Desert

Puma samozrejme nemôže zaostávať za trendom a tak má vo svojej ponuke tenisky, ktoré môžeme zaradiť do kategórie ,dad shoes. Nájdeš ich v rôznych farebných prevedeniach, aby si každý prišiel na svoje. Samozrejme nemôže chýbať ľahká a mäkká medzipodrážka z materiálu EVA.

Odporúčame