Trailer pre Avengers: Endgame láme všetky rekordy. Čo nám prezradil o najočakávanejšom filme roka?

Avengers (Zdroj: Disney/Marvel Studios)

#Keď pred pár dňami uzrel svetlo sveta trailer pre vyvrcholenie jednej éry MCU (Marvel Cinematic Universe), písali sme, aby ste si niečo želali, keďže padajú internety. A v podstate sme mali pravdu. Ukážka sa totiž za 24 hodín stala vôbec najsledovanejšou v histórii. Videlo ju približne rekordných 289 miliónov ľudí, čo je o dosť viac, než trailer na remake Levieho kráľa (224 miliónov). Poďme sa však teraz pozrieť na to, čo nám ukážka pre Avengers: Endgame odhalila a aké otázky nastolila.

Zdroj: Disney/Marvel Studios

Tony zmierený so smrťou

Najväčšiu časť traileru si pre seba kradne Tony Stark, ktorý putuje vesmírom, očividne zmierený so svojím osudom. Nachádza sa na lodi Strážcov Galaxie bez jedla a vody, pričom kyslík mu vydrží už len pár hodín. Pre svoju milovanú Pepper tak nahráva poslednú správu, v ktorej sa s ňou lúči. Na lodi je s ním v určitej chvíli aj Nebula. Môžeme len hádať, či sa v momente nahrávania rozlúčky Tonyho s Pepper nachádza na lodi, no je nutné povedať, že zábery sú určite poskladané z minimálne dvoch rôznych scén.

Zdroj: Disney/Marvel Studios

V zábere, kde Nebula drží niečie rameno je takmer s istotou jasné, že ide o Tonyho. V tom, kde sa pozerá z okna lode má Stark červené tričko, teda iné, než v scéne, kde nahráva správu pre svoju milovanú. Potom to však zase vyzerá, akoby Nebula na lodi ani nebola. Podarilo sa jej ju nejakým spôsobom opustiť? Na internete koluje množstvo teórií o tom, kto a ako Tonyho (s Nebulou?) zachráni a je len a len na vás, ktorej budete veriť.

Thanos im nesiaha ani po členky: Toto je 5 najmocnejších záporákov Marvel univerza

Najpravdepodobnejšou sa však zdá teória, že do deja zasiahne Captain Marvel, ktorá nemá problém cestovať vesmírom. Na pomoc ju stihol zavolať Nick Fury ešte pred svojou smrťou v potitulkovej scéne predchádzajúceho filmu. Hovorí sa dokonca aj o tom, že by na nich mohli natrafiť aj Miek s Korgom a Valkyrie, ktorým sa údajne podarilo na začiatku Infinity War opustiť asgardskú loď ešte predtým, než dorazil Mad Titan.

Zdroj: Disney/Marvel Studios

Vytúžený oddych

V ďalšej scéne sledujeme Thanosove veľké brnenie niekde na planéte, kam sa stihol presunúť po lusknutí na konci Infinity War. Znalci komiksov už vedia, že na toto pokojné miesto sa vybral aj v sérii Infinity Gauntlet, taktiež po tom, ako sa mu podarilo dokonať svoj plán a vyhubiť polku vesmíru. Následne si už užíval vytúženého pokoja. Či to tak ale bude počas celého filmu nemôžeme potvrdiť, ale ani vyvrátiť. Bola by ale veľká škoda, keby Marvel poslal fantasticky napísaného Šialeného Titana len tak do úzadia.

Zdroj: Disney/Marvel Studios

Následne sa konečne prenášame na Zem, kde Black Widow opätovne potvrdzuje, že Thanosovi sa podarilo vykonať to, po čom celý život túžil. Polovica vesmíru sa ocitla v prachu, pričom strata postihla každého z našich milovaných postáv. Asi najviac si všetko vyčíta práve Thor, ktorému stačilo mieriť na záporákovu hlavu a tento problém sa vôbec nemusel riešiť.

Zdroj: Disney/Marvel Studios

Návraty starých známych

Najväčšou zmenou si prešiel Steve Rogers čoby Captain America, ktorý si opäť oholil bradu a pravdepodobne sa vzdal identity Nomada, aby mohol opätovne pozdvihnúť svoj štít. Hercovi Chrisovi Evansovi končí zmluva na filmy, takže pokiaľ sa naplní to, čo sa šušká, tak Cap dostane vo filme omnoho viac priestoru, aby sa mohol dôstojne rozlúčiť so svojou postavou.

Zdroj: Disney/Marvel Studios

Na scénu sa vracia aj Clint Barton, ktorého síce všetci poznali ako Hawkeya, no teraz by si už mal hovoriť Ronin. Clint sa už nechcel vracať do boja o záchranu sveta a venovať sa rodine, no pokiaľ vychádzame z komiksov, najpravdepodobnejšou možnosťou sa zdá, že Thanosovo lusknutie si vybralo daň v podobe vyhubenia celej jeho rodiny. Barton sa tak vydáva na cestu pomsty a Avengerom sa jeho prítomnosť určite zíde.

Zdroj: Disney/Marvel Studios

Cestovanie v čase?

Tím pôvodne považuje za mŕtveho aj Scotta Langa a.k.a. Ant-Mana. Ten sa však z ničoho nič ukáže aj so svojou dodávkou, ktorá otvára bránu do dimenzie Quantum Realm. V nej však zostal na konci svojho druhého sólového filmu uväznený, keďže Thanosovo lusknutie zasiahlo Hope, jej otca Hanka a aj matku Janet. Práve to, ako sa mu podarilo dostať z Quantum Realm môže byť kľúčom k celému deju.

Zdroj: Disney/Marvel Studios

Vo veľkom sa hovorí hlavne o cestovaní v čase, keďže už počas nakrúcania sa objavili fotografie, na ktorých sa očividne opäť odohrávala bitka o New York z prvých Avegerov. Žeby sa teda hrdinovia nakoniec rozhodli zozbierať kamene nekonečna ešte skôr, než sa to podarilo Thanosovi? Dávalo by to zmysel, keďže postavy, ktoré prežili teoreticky vedia dať dokopy všetky lokácie kameňov. Pri bitke o New York by Avengeri získali Space Stone a cez portál nad mestom sa dostali bližšie k Mad Titanovi.

Zdroj: Disney/Marvel Studios

Všetko sú to však iba dohady a žiaden z nich sa nemusí podobať na plán, s ktorým budú Avengeri reálne vo filme pracovať. Jedno je však isté, Captain America do neho vkladá všetky svoje nádeje. A my budeme v kinách určite tiež. Snímka na Slovensku premiéruje už 25. apríla 2019 a vracajú sa herci, ako Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Mark Ruffalo, Jeremy Renner, Paul Rudd, Don Cheadle, Karen Gillan a aj nováčik Brie Larson v podaní Captain Marvel, ktorej origin dorazí do kín 7. marca.

Máte nejaké vlastné teórie? Podeľte sa s nimi v komentároch nižšie!

Zdroj: collider.com, imdb.com, screenrant.com
Odporúčame