Trailer najočakávanejšieho slovenského filmu roka: Takto bude vyzerať Únos prezidentovho syna

www.unos.sk

#Písal sa rok 1995 a syna vtedajšieho prezidenta Michala Kováča uniesli za hranice Slovenska. Ide o jednu z najväčších slovenských káuz posledných desaťročí a aj po rokoch nie je celkom uzavretá. Po viac ako dvoch dekádach sa dostane aj na plátna slovenských kín a to v podobe filmu Únos.

Film bude mať premiéru 2. marca. O scenár a réžiu sa postarala Mariana Čengel Solčanská. Čo sa týka hereckého obsadenia, uvidíme v ňom Dana Heribana ako mafiána, Maroša Kramára ako predsedu vlády, Jána Grešša ako prezidenta alebo Rebeku Polákovú ako novinárku. Ako sme už stihli napísať v inom článku, o titulnú pieseň sa postaral Kali.

Vzhľadom na pálčivú tému a zobrazenie mafiou ovládaných 90. rokov tak ide o pravdepodobne najočakávanejší slovenský film roka. „Nevyšetrenie najväčšieho politického zločinu moderných dejín Slovenska zostáva škvrnou na našej demokracii a je pošpinením ideálov, pre ktoré sme sa v Novembri 89 neváhali vzoprieť moci,“ povedala o príbehu, ktorý film inšpiroval jeho režisérka.

Podľa traileru to vyzerá viac ako sľubne, no aj plagát je poriadne kontroverzný. Je na ňom totiž vytvorené slovenské trojvršie zo smetí s ukrižovanou obeťou na dvojkríži.

16179609_651101848425827_4771838814065131561_o
www.unos.sk

Odporúčame