Toto je top 10 krajín pre život: Slováci nikde, dvaja naši susedia tam však sú

pixabay.com

#Jasné, buďme realisti. Nie je u nás úplne zle a tak je troška na škodu, že sa Slovensko neobjavuje v rebríčkoch, ako je práve tento. Ide totiž o sumár najlepších krajín pre život. Zostavila ho agentúra InterNations z pohľadu cudzincov žijúcich v daných krajinách. Celkovo tak vyspovedala viac ako 14-tisíc expatov z 174 rôznych krajín, ktorí žijú v 191 krajinách.

Hodnotilo sa v rámci 43 rôznych kritérií a každému z nich sa prideľovali body. Medzi kritéria patrila zdravotná starostlivosť, cestovanie a transport, osobné šťastie, možnosti pre zábavu a podobne. Ako sme už spomenuli, Slovensko sa medzi 21 krajinami neobjavilo, naopak, naši dvaja susedia áno. Ktorí? Na to odpovie rebríček.

10. Švajčiarsko

Táto voľba asi nikoho neprekvapí. Švajčiarsko bolo dobre hodnotené špeciálne v zdravotníctve, zamestnanosti. Mínusovými faktormi sú náklady na život.

9. Nemecko

Rovnako ako vo Švajčiarsku, aj v Nemecku býva množstvo Slovákov, ktorí túto voľbu potvrdia. Môže za to možnosť zamestnania sa a celkovo životný štandard.

pixabay.com

8. Singapur

V roku 2015 Singapur rebríček vyhral, za rok 2016 klesol o 7 miest. Mínusom sú zvyšujúce sa náklady na život a zdravotníctvo

7. Česko

Pre mnohých Slovákov asi najväčšie prekvapenie rebríčka. V čom sa od Čechov líšime, respektíve v čom oni získavajú? Cudzinci Česko dobre hodnotia kvôli bezplatnému školstvu a starostlivosti o deti.

6. Malta

Ostrovnú krajinu okúsilo tiež množstvo Slovákov. Okrem dobrej angličtiny a možnosti na prácu je vnímaná Malta pozitívne najmä vďaka svojmu skvelému počasiu.

5. Kostarika

Aj Kostarika je vnímaná pozitívne najmä kvôli klíme. Respondenti tiež označili miestnych obyvateľov za priateľských a tiež sa cítia doma v lokálnej kultúre. Obyvatelia Kostariky sa tiež zlepšujú jazykovo.

4. Španielsko

Španielsko Slováci poznajú predovšetkým kvôli letným dovolenkám. Je to však krajina, ktorá je medzi expatmi považovaná za miesto, kde je jednoduché usadiť sa. Rovnako je pozitívne braná priateľská povaha Španielov, ktorí majú cudzincov v obľube.

pixabay.com

 

3. Japonsko

Ázijská krajina zaznamenala pozitívny nárast zo 7. na 3. miesto a to predovšetkým kvôli výbornej infraštruktúre, mierumilovnej povahe obyvateľstva a tiež kvalite zdravotnej starostlivosti.

2. Rakúsko

Náš druhý sused v rebríčku. Rakúšania majú čisté ovzdušie a životné prostredie, výbornú zdravotnú starostlivosti, skvelú infraštruktúru a transport. Čo dodať? Máme to na skok…

vienna-674855_1280
pixabay.com

1. Taiwan

Lacná a dostupná zdravotná starostlivosť a všeobecná kvalita života pre mužov aj ženy. Najmä kvôli tomu bol schopný Taiwan poraziť Rakúsko a všetky ďalšie krajiny. Takže, otvárajte stránky leteckých spoločností a ide sa na Taiwan!

pixabay.com

 

Odporúčame