Toto je odpoveď pre tých, ktorí tvrdia, že Rytmus to už v sebe nemá … (komentár)

Rytmus je slovenská rapová ikona a to musia potvrdiť všetci, ktorí sú fanúšikmi tohto hudobného žánru v našich končinách. Áno, nemusíte ho mať radi ani byť jeho fanúšikmi. Čo je ale potrebné je to, aby ste ho rešpektovali, pretože v rape je viac ako tri dekády, posunul toto odvetvie na úplne novú úroveň a čo je taktiež dôležité – aktuálne ukázal, že to v sebe stále má. Čo konkrétne myslíme? No poďme sa na to spoločne na nasledujúcich riadkoch pozrieť. 

Rytmus stále dokáže rapovať ako pred niekoľkými rokmi. Stále dokáže „zadeliť“, napísať úderné riadky a dostať sa poslucháčom pod kožu. V uplynulých mesiacoch, keď skúšal takzvanú novú školu a objavil sa na niekoľkých trackoch, kde sme ho videli v polohách, ktoré by boli kedysi nemysliteľné, sa dostali do popredia akési kuvičie hlasy, že už to nie je ten starý Rytmus, že už nevie, čo so sebou, že by mal ísť do hudobného dôchodku. Keď to nadnesieme, Rytmus si môže, čo sa rapu týka, robiť, čo chce. Má toho za sebou toľko, že aj keby publikoval už len skladby, ktoré budú prevažne kritizované, nikto mu nič nemôže povedať. Ale to on nerobí.

Je prirodzené, že po viacerých dekádach v jednom odvetví sa snaží posúvať vpred, hrať sa s hudbou aj rapom samotným, skúšať v našich končinách doposiaľ nezaužívané trendy, ktoré sa v zahraničí uchytili. Aktuálne sa však hovorí o songu, kde počujeme „starého“ Rytmusa. Konkrétne sa jedná o spoluprácu s názvom Kool G Rap, kde Rytmus hosťuje na tracku Lokovi Lokovi. A aby ste si nemysleli, že tento song je úderný len podľa nás, za prvých pár dní, čo je na YouTube, zaznamenal viac ako 310 tisíc pozretí. Nepotrvá dlho a bude atakovať prvý milión, to už je teraz viac ako isté.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Momo a Rida Radar prvýkrát spolu. Aký oheň je táto skladba?!

Skladba je verná svojmu názvu, čo vystihuje slovné spojenie Kool G Rap. Rytmus hovorí o svojej minulosti, o stretnutiach s ľuďmi, ktorí sa neskôr dostali za mreže alebo už nie sú súčasťou tohto sveta. Pôsobí drsne a vôbec to nie je hrané, skrátka v tomto konkrétnom songu z neho vyžaruje taká aura. Celkovo, emócia tohto songu je veľmi silná a nečudo, že si ľudia Kool G Rap púšťajú aj viackrát za sebou. Taktiež sa objavili tvrdenia, že sa jedná o najlepšiu Rytmusovu slohu za uplynulé roky a myslíme si, že na tom niečo bude. Samozrejme, v konečnom dôsledku to bude vždy subjektívne.

Či už lyricky alebo rapovo, sloha, ktorú člen legendárnej skupiny Kontrafakt na Kool G Rap má, spĺňa všetko, čo vyžadujú aj tí najväčší hudobní kritici. Ak ste náhodou túto skladbu ešte nepočuli, mali by ste ihneď zmeniť. V dobrom svetle sa ukazuje aj Loko Loko, pričom celá spolupráca pôsobí po všetkých stránkach naozaj prepracovane. V diskusiách sa objavujú komentáre, v ktorých sa ľudia nevedia dočkať nového Rytmusovho albumu a taktiež nového CD z dielne Kontrafaktu.

Ak všetko pôjde ako má, oboch by sme sa mali dočkať tento rok. A kto čakal, že Rytmus sa bude venovať už len new schoolu, a teda novej škole, tak bude pravdepodobne prekvapení. Táto slovenská rapová stálica ešte zďaleka nepovedala svoje posledné slovo.

Foto: Rytmus, profil na Instagrame Rytmus

 

Odporúčame