Domov » Všetky » Kultúra » Hudba » Toto je 8 obrovských idolov našich rodičov: Pozrite z akej hudby išli pred rokmi do kolien

Toto je 8 obrovských idolov našich rodičov: Pozrite z akej hudby išli pred rokmi do kolien

Toto je 8 obrovských idolov našich rodičov: Pozrite z akej hudby išli pred rokmi do kolien

Zdroj: Wikimedia

#Koncom osemdesiatych rokov boli veci úplne inak. Pre nás je dnes všetko jednoduché, máme Youtube, médiá, sociálne siete a najmä otvorené hranice. Len raz za čas sa tak generácia našich rodičov dostala k niečomu „západnému“, z čoho išla do kolien, či už to boli oneskorené vydania zahraničnej hudby v Československu, signál rakúskej televízie alebo opatrovaný časopis Bravo spoza hraníc.

Pozreli sme sa teda na hudobníkov, ktorí by sa dali považovať za idoly našich rodičov. Ako vyzerali a ako znela ich hudba? Nech sa páči!

Freddie Mercury (Queen)

Väčšina času bez vrchnej časti oblečenia, majestátny prejav, neskutočný hlas a chlapácky fúzik. Freddie Mercury, spevák legendárnych Queen bol idolom od 70. rokov a zostal ním aj po jeho smrti v roku 1991. Skutočná legenda.

Axl Rose (Guns N’ Roses)

Axl Rose mal neprehliadnuteľný rockový imidž, netradičný hlas a všetky tie šatky, kožené nohavice a parádne tanečné pohyby, ktoré mnohých dostávali do extázy.

John Lennon

Spevák The Beatles bol kráľom intelektuálov – vtipný, talentovaný, s charizmatickým hlasom. Jeho štatút ešte umocnila jeho vražda v roku 1980. Aj to z neho spravilo jedného z idolov našich rodičov.

Michael Jackson

Kráľ popu vystupoval už od konca 60. rokov ako dieťa, no v 80. rokoch sa stal globálnou hviezdou a pravdepodobne najväčším popovým spevákom sveta. Každý obdivoval jeho hlas, pohyby i excentricitu.

Madonna

Erotické videá a zvodný prejav a tiež poriadna dávka obrovských hitov. Kým Michael Jackson bol kráľom popu, Madona bola v 80. rokoch jeho kráľovnou.

Bruce Springsteen

Americký rocker je úplne iným idolom, ako všetci doteraz zmienení. Nikdy nebol príliš excentrickým a viac ako na imidž sa sústreďoval na písanie rockových hymien. Napriek tomu bol Bruce Springsteen synonymom chlapáctva a sympatickosti. Aj to z neho spravilo idola.

Bono (U2)

Dnes milovaný aj nenávidený, v 80. rokoch jeden z idolov z vtedajšej generácie. Bono sa vždy vedel predvádzať, U2 vedeli písať skvelé skladby a natáčať pôsobivé klipy. O koncertoch U2 si vtedy naši rodičia mohli len nechať snívať, no už pravdepodobne aj vtedy bolo jasné, že ide o excelentného šoumena.

Dave Gahan (Depeche Mode)

Depeche Mode mali v bývalom Československu obrovský following. Armády ľudí s kockatými účesmi a v kožených bundách sa dokonca dočkali aj koncertu Depeche Mode v Prahe a to v roku 1988. A najviac milovaný z nich bol Dave Gahan, charizmatický spevák s hlbokým hlasom.

 

 

Autor: #Filip