Toto je 5 najstrašidelnejších miest na Slovensku: Trúfneš si na ich návštevu?

Photo by Milad B. Fakurian on Unsplash

#Strach je naším pánom, dokáže nám ovládnuť myseľ a v tele spôsobí napätie. Niektorí ho zbožňujú, pretože majú radi adrenalín, iní už pri tichom zašuchotaní počas noci schovávajú hlavu pod vankúš. Pokiaľ patríš do prvej skupiny, alebo túžiś posunúť hranice svojho komfortu, určite navštív niektoré z týchto najstrašidelnejších miest na Slovensku:

Dom duchov v Štiavnických Baniach

Má dve poschodia a má takmer 500 rokov. Strašidelný dom v Štiavnických Baniach vraj kedysi slúžil ako továreň na výrobu pušného prachu, počas vojny ho využívali ako úkryt. Terajší majitelia tvrdia, že v dome nie ste svedkom žiadnych paranormálnych javov. Druhým dychom však priznávajú, že akási energia sa tu skrývať môže, nakoľko to potvrdili aj ich známi. Napriek tomu, že obyvatelia sa v dome cítia dobre, susedia okolo neho radšej nechodia. Povráva sa, že v minulosti sa v izbách zažalo svetlo samé od seba a z kôlne vychádzali zvláštne zvuky.

unsplash.com/Olesya Yemets

Slovenský Bermudský trojuholník – Tribeč

Strašidelné pohorie Tribeč, ktoré sa v posledných rokoch ešte viac preslávilo najmä vďaka spisovateľovi Jozefovi Karikovi. Nachádza sa medzi tromi dôležitými miestami, ktoré sú známe ako Bermudský trojuholník – Nitra, Zlaté Moravce a Partizánske. Už vyše 70 rokov sa v týchto končinách bez stopy strácajú ľudia. V roku 1929 sa tu napríklad stratil 48 lesník Adam S., asi rok na to zmizlo 18-ročné dievča Mária Š. Najnovší prípad zmiznutia je z júna 2012, kedy sa do tríbečských hôr vybral na hríby Jaroslav Buránsky z obce Žirany.

Moravanský kaštieľ  plný divných zvukov

Kaštieľ, ktorý stojí v Moravanoch nad Váhom, určite nenavštíviš uprostred noci. Kedysi chátrajúca stavba sa dnes rekonštruuje. Povráva sa, že keď tu nefungovala elektrina, ľudia boli svedkami toho, ako sa tam v noci svieti. Vraj sa odtiaľ ozýva plač a iné podivuhodné zvuky. Trúfol by si si na návštevu?

Katov dom v Trenčíne

Ďalší strašidelný dom, ktorý ti (ne)odporúčame navštíviť, je Katov dom v Trenčíne. Pokiaľ si trúfaš, nájdeš ho v starobylej úzkej uličke pod Trenčianskym hradom. Pred niekoľkými storočiami tu býval mestský kat. V suteréne domu vraj zriadili temnicu pre väzňov, ktorí čakali na svoj krutý ortieľ. Väčšinou ich život skončil na popravisku.

Psychiatria v Pezinku

Kedysi toto miesto slúžilo ako kúpele pre verejnosť, no keďže ich takmer nikto nenavštevoval, v roku 1924 tu zriadili psychiatrickú liečebňu pre mužov. Neskôr tu ubytovávali aj ženy a deti. Liečili schizofréniu, depresiu či iné psychické choroby. Dnes sú z nej už len ruiny, no stále vyzerá rovnako strašidelne, ako kedysi.

Zdroj: union.sk, bold.sk, tvnoviny.sk, svetsmarom.jecool.net, cas.sk, vypadni.sk
Odporúčame