10+ technologických výhod, ktoré nám výrazne zjednodušili život: Vnímame ich ako samozrejmosť

Photo by Fabian Grohs on Unsplash

#Väčšina toho, čo nám zjednodušuje každodenné fungovanie, je súčasťou priemerného smartfónu. Pri platbe faktúr už nemusíš vystáť frontu na pošte, obľúbené noviny či časopisy si môžeš čítať priamo v mobile. Stratil si sa a netušíš, kde si? Stačí, keď si zapneš GPS.

Toto je výber tých najlepších technologických zariadení, ktoré nám zjednodušujú každodenný život.

#1 Parkovacia kamera

Tiež si spravil vodičák na tretíkrát a bojíš sa parkovať? Práve parkovacia kamera ti môže výrazne pomôcť s týmto problémom. Ukáže ti, čo je za tebou, a to je pre neskúsených vodičov na nezaplatenie.

#2 GPS

GPS je vynikajúcou pomôckou, ktorá ti pomôže nielen rýchlo sa dostať na miesto, ktoré potrebuješ, ale dokáže ťa nájsť, aj keď sa stratíš. Dúfame, že sa to nikdy nestane. Okrem toho práve vďaka GPS nemusíš so sebou vláčiť objemné mapy. Všetko sa ti v pohode zmestí do mobilu.

#3 Uber

Photo by Guilherme Stecanella on Unsplash

Potrebuješ odviesť? V obchode už nájdeš viacero aplikácií, vďaka ktorým do pár minút zastane šofér priamo pred tvojím domom. Zároveň nemusíš volať na otravné linky taxislužieb. Škoda však, že táto aplikácia v Bratislave skončila, hoci po celom Slovensku funguje viac aplikácii, ktoré fungujú na podobnom princípe. V mnohých veľkomestách je však Uber neoddeliteľnou súčasťou dopravy.

#4 Platba mobilom

Nemusíš mať so sebou hotovosť. Stačí karta či mobil, ktorým sa dá pomaly platiť v každom obchode. Špeciálne v minulosti, keď sa za mince slovenských korún nedalo skoro nič kúpiť, sme mali „vrecká plné peňazí.“

#5 Hodinky

Photo by Tim Foster on Unsplash

Čoraz menej ľudí nosí hodinky. Skôr sú súčasťou imidžu, pretože prestali byť nutnosťou. Ak potrebuje vedieť, koľko je hodín, stačí, ak sa pozrieš na displej mobilu. Ak predsa len nedáš dopustiť na hodinky, na trhu si môžeš okrem klasiky vybrať aj z viacerých modelov smart hodiniek, vďaka ktorým budeš stále spojený so svetom.

#6 Všetko vyriešiš dotykom

Tlačidlovým mobilom už dávno odzvonilo. Ovládanie dotykom sa dostáva čoraz viac do popredia. A je to fajn. Výrazne to zjednodušuje život.

#7 Bluetooth technológie

Photo by Igor Starkov on Unsplash

Vďaka bluetooth pripojeniu môžeme bezpečne telefonovať v aute, počúvať hudbu bez zbytočných káblov, ktoré sa i tak stále zamotajú a užívať si ďalšie výhody tohto spojenia.

#8 Odpoveď dostaneš za pár minút

Píšete niekomu mail? Na odpoveď nemusíte čakať niekoľko dní či týždňov, ako je to v prípade klasickej pošty. Emailová komunikácia je nielen rýchla a efektívna, ale aj šetrná voči životnému prostrediu. Prakticky sme všetci ňou už zachránili tony papiera.

#9 Bezplatné WiFi pripojenie je (takmer) všade

Photo by Denisse Leon on Unsplash

Na WiFi sa môžete pripojiť v obchodných centrách, v autobusoch, či dokonca aj na niektorých námestiach. Rýchlosť načítania stránky síce nie je bohviečo, ale to celkom vystačí na hľadanie potrebnej informácie, však?

#10 Všetko, čo chceš, nájdeš na webe

Väčšinu informácií, ktoré potrebuješ k napísaniu kvalitnej seminárnej práce nájdeš na webe. Nemusíš hľadať iba v kartotékach knižníc a to ti ušetrí fakt more času.

#11 Ostaneš v spojení

Photo by ROBIN WORRALL on Unsplash

Cez sociálne siete zostaneš v spojení s kýmkoľvek, s kým si to budeš priať. Ak si chceš s ním zavolať, nemusíš na medzikontinentálny hovor minúť celé imanie. Stačí, ak si nainštaluješ Skype či inú podobnú aplikáciu.

Chceš sa viac dozvedieť o svete natívnej reklamy? Stiahni si zadarmo túto špeciálnu príručku.

Zdroj: businessinsider.com
Odporúčame