Top športy, ktoré chýbajú na olympiáde: MMA, snooker či cyklokros by hry oživili

Cyklokros

Cyklokros

#Od Ria to opäť ubehlo ako voda a máme tu opäť olympiádu. Tentokrát si to o zlato rozdajú športovci v zimných disciplínach v juhokórejskom Pjongčangu. Hoci sa bude počas nadchádzajúcich dní na čo pozerať, chýbať bude pár športov, ktoré by určite stáli za to. Vybrali sme teda niekoľko zaujímavých  odvetví, či už zimných alebo letných, ktoré ostali, takpovediac, na ocot.

Cyklokros

Už roky sa hovorí o tom, že cyklokros je ideálny kandidát na rozšírenie zimnej olympiády. Problém je len jeden, podmienkou by malo byť športovisko so snehom či ľadom. Cyklokros sa jazdí v zime, mimoriadne populárny je v Belgicku a ide vlastne o niečo medzi cestnou cyklistikou, horskými bicyklami a cezpoľným behom. Terén býva zvyčajne poriadne bahnitý, nechýba piesok a občas ani zmieňovaný sneh. Peter Sagan bol v ňom ako junior vicemajster sveta aj majster Európy.

 

MMA

Brutalita zápasov MMA by možno bola pre olympijské hnutie príliš, no treba uznať, že je to aktuálne šport s najviac rastúcou základňou fanúšikov. A koniec koncov, na olympiáde sa nachádza tiež box, či zápasenie. Zápasy MMA by na nej určite neboli ignorované.

Rýchlostné lyžovanie

Rýchlostné lyžovanie alebo speed skiing bolo kedysi predstavené ako ukážkový šport na zimnej olympiáde v Albertville v roku 1992. Ide o mimoriadne jednoduchý koncept, v ktorom sa pretekári snažia dosiahnuť najvyššiu možnú rýchlosť na určitej časti svahu. Momentálne svetové rekordy sa držia na úrovni 254 km/h u mužov a 247 km/h u žien.

Snooker

Snooker môžete často vidieť aj na športových kanáloch v televízii a prenosy od stolov naberajú na popularite. Prečo to neskúsiť na olympiáde?

Squash

Je to populárny šport, rýchly a akčný, zároveň sa jednoducho prenáša na televízne obrazovky. Squash by popri tenise a bedmintone pokojne na olympiáde obstál.

7 neskutočne potupných športových prehier: 82 gólov Sloveniek aj žilinská hanba v Lige majstrov

Acroski

Rovnako ako rýchlostné lyžovanie, aj ski ballet, neskôr premenovaný na acroski, bol ukážkovým športom. Bohužiaľ, keďže sa nestal športom olympiády, takmer prestal existovať. Pritom kúsky, ktoré športovci predvádzali pri „tanci na lyžiach“ vyrážali dych. Keď môže byť disciplínou krasokorčuľovanie, tak prečo nie balet na lyžiach?

Psie záprahy

Na letnej olympiáde sú preteky na koňoch, na zimných by mohli pretekať psie záprahy. Tento druh športu je populárny v severských krajinách, no preteky mávame každoročne aj na Slovensku. Tento šport bol ako ukážkový predvedený na olympiáde v roku 1932 a tiež v 1994, no nikdy nezískal oficiálny štatút.

Dostihy

Na letnej olympiáde je niekoľko disciplín s koňmi, napríklad drezúra a parkúr, nie sú na nich však klasické dostihové preteky. Možno sa olympijské hnutie obáva stávkovania, ktoré ide s dostihmi ruka v ruke?

Ďalšie športy:

  • bejzbal/softbal
  • americký futbal
  • kriket
  • orientačný beh
  • šach
  • šípky

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači. Viac informácií