TOP fakty o kasínach, o ktorých si netušil: Kde padla naj výhra a prečo si domáci v Monaku nezahrajú?

Chodíte si do kasína občas zahrať aj vy? Zdroj foto: Pixabay

#Las Vegas, Monte Carlo, Macao či Atlantic City… To všetko sú ikonické miesta, ktoré preslávili najmä hazardné hry a kasína. Tie však už dnes nájdeme po celom svete a pre ľudí predstavujú vzrušenie, adrenalín a výzvu skúsiť šťastie. Aké pikošky si o nich doteraz nevedel?

V kasíne vznikol sendvič

Znie to bizarne, ale je to tak. Objav sendviča sa datuje do roku 1765. Ústrednou postavou bol John Montagu, šľachtic z grófstva Sandwich. Podľa dávnej legendy bol do hrania hier vo vtedajšej podobe kasína tak zatiahnutý, že pri hráčskom stole vydržal sedieť aj celý deň a noc. Jeho služobníctvo mu preto začalo nosiť dva krajce chleba s mäsom medzi nimi, čím sa postaral o priekopníctvo v gastronómii. Mohol sa pritom najesť bez toho, aby musel prerušiť hru.

Obyvatelia Monaka majú smolu

V Monte Carle majú desiatky kasín pod nosom, no miestni obyvatelia si v nich nezahrajú. V 19. storočí zákaz zaviedla princezná Karolína. Chcela, aby výnosy z kasína pochádzali len od cudzincov. Vďaka týmto ziskom obyvatelia neplatia dane z príjmu. Zaujímavosťou je aj fakt, že krupiérmi tu môžu byť len domáci.

Najšťastnejší dôchodca na svete

Aj vy sa pýtate, koľko sa dá vyhrať v kasíne? Rozprávať by o tom vedel Elmer Sherwin, veterán druhej svetovej vojny. V Las Vegas práve otvárali kasíno Mirage a on po desiatich hodinách vyhral 4,6 milióna dolárov. Peniaze použil tento dôchodca na cestovanie, ale chuť na hazard ho neopustila. O 16 rokov neskôr vyhral rovných 21 miliónov! Tentoraz dal veľa peňazí na charitu, vrátane pomoci obetiam hurikánu Katrina.

Zázrak za 25 centov

Obrovské sumy sa dajú vyhrať aj bez toho, aby si musel niekde chodiť. Jasným príkladom je istý Fín, ktorý v roku 2013 vsadil 25 centov na hru v online kasíne a zrazu neveril vlastným očiam. Vyhral takmer 18-miliónov eur. Výhra je dodnes považovaná za najväčšiu online jackpotovú sumu. Chceš vyhrať aj ty? Zahraj si v jedinom licencovanom kasíne na Slovensku eTIPOS.sk. Čaká ťa tu množstvo promoakcií a férové bonusy, ktoré môžeš mať rovno v mobile. Stačí sa len registrovať a zabaviť sa, teraz úplne bez rizika!

Las Vegas nie je hlavným mestom hazardu

Mesto uprostred púšte je síce označované ako symbol kasín, ale v skutočnosti sa za hlavné mesto hazardu považuje Macao. Ide o špeciálnu administratívnu oblasť a jediné čínske územie, kde je hazard legálny. Má rozlohu iba 29,2 km², no aj tak mu patrí honor najväčšieho hazardného mesta na svete. Príjmy z kasín sú tu dokonca až päťkrát vyššie než v Las Vegas. Na rozdiel od amerického mesta, kde väčšina ziskov pochádza z automatov, v Macau je až 75% príjmov zo stolových hier.

Nočná atmosféra v Las Vegas. Zdroj foto: Pixabay

Zahraj si rovno z domu!

Máš chuť sa trochu zabaviť a poštekliť šťastenu? Stačí len vytiahnuť mobil, pripojiť sa k internetu a vďaka online kasínu od Tiposu si pohodlne vybrať z viac než stovky kasínových hier. Ak ešte nie si registrovaný, máš výhodu navyše. Môžeš totiž získať uvítací bonus až desať eur, extra bonus až 350 eur na jeden vklad, alebo spiny bez rizika. Tak neváhaj, skús šťastie a pamätaj, kto nehrá, nevyhrá!

CHCEM SI ZAHRAŤ V ONLINE KASÍNE

Zdroj foto: Pixabay

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Tipos.
Zdroj: Hashtag
Odporúčame