TOP 5 najsledovanejších videoklipov od Eminema: Ktoré to sú?

Eminem

Najsledovanejšie Eminemove klipy (Zdroj: Instagram.com/Eminem)

#Asi sa veľmi nemusíme baviť o tom, že je Eminem jedným z najvplyvnejších a najúspešnejších raperov všetkých čias. Môže sa pochváliť nielen vynikajúcim hudobným talentom, ale aj výnimočnou tvorivosťou vo videoklipoch. Jeho videá sa stali ikonickými a často dosahujú fakticky obrovskú sledovanosť. V tomto článku sa povenujeme práve jeho najsledovanejším videoklipom. Si ready? Poď do toho spolu s nami!

Zhrnuli sme pre teba 5 tých najsledovanejších Eminemových videoklipov vôbec. A čo je raketový fakt… všetkých 5 vysoko prekonalo hranicu jednej miliardy views!

5. „Lose Yourself“ – 1,2 miliardy pozretí

„Lose Yourself“ je jednou z najznámejších a najúspešnejších skladieb od Eminema. Táto hymna o vzostupe na vrchol sa stala nesmierne populárnou nielen medzi fanúšikmi rapu, ale aj širšou verejnosťou. Skladba bola pôvodne súčasťou soundtracku k známemu filmu 8 Mile, v ktorom Eminem zohral hlavnú úlohu. „Lose Yourself“ je veľmi inšpiratívny track, ktorý nám pripomína, že nevzdávanie sa a dôvera v samého seba sú kľúčovými faktormi na dosiahnutie úspechu.

4. „Rap God“ – 1,3 miliardy pozretí

Toto je ukážková skladba toho, aké má Eminem vynikajúce rapové schopnosti a svoju takmer nadľudskú verbálnu virtuozitu. Táto epická vec je plná rýchlych rýmov, hlbokých metafor a silných slovných hračiek. Eminem v nej prekonáva samého seba svojou nekonečnou schopnosťou rýchlo rapovať. „Rap God“ je dôkazom Eminemovej brilancie a v čase svojho vydania rozhodne upevnila jeho pozíciu jedného z najvplyvnejších a najuznávanejších raperov v histórii tohto žánru.

3. „Without Me“ – 1,6 miliardy pozretí

„Without Me“ je skladba plná sebaistoty a sebairónie… Typická pre Eminema. Je to zábavný a energický track, ktorý paroduje slávnych ľudí a zároveň ukazuje Eminemovu vlastnú sebaúctu. Obsahuje prvky komického štýlu a hravého textu, ktorý je naozaj z veľkej časti typický pre Eminemovu tvorbu. „Without Me“ je osviežujúcou pauzou od vážnejších tém a zároveň nám dáva nahľad na Eminemov cit pre satiru a humor.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Raper menom Šakal je späť: Prináša špinavosť beatov starej školy

2. „Not Afraid“ – 1,7 miliardy pozretí

„Not Afraid“ je trackom, v ktorom Eminem vyjadruje svoju silu a odhodlanie vyhrať v boji so svojimi osobnými démonmi. Marshall sa v tejto skladbe otvára aj o svojich problémoch s drogami, pričom skladba je zároveň povzbudzujúca a ponúka posolstvo odhodlania pre tých, ktorí čelia podobným ťažkostiam. „Not Afraid“ je dôkazom Eminemovej schopnosti zdieľať svoje osobné skúsenosti a inšpirovať tak milióny poslucháčov po celom svete.

1. „Love The Way You Lie“ feat. Rihanna  – 2,5 miliardy pozretí

Na záver jedna emotívna skladba, ktorá sa zameriava na tému toxických vzťahov a domáceho násilia. Spolupráca medzi Eminemom a Rihannou priniesla fakt silnú emóciu a pomerne dramatickú atmosféru. Jej texvyjadruje komplikovanú dynamiku vzťahu, kde sa prelínajú láska a nenávisť. Eminem svojimi bars rozpráva príbeh o deštruktívnom vzťahu, zatiaľ čo Rihanna vložila svoj hlas do refrénu, v ktorom vyjadruje túžbu zostať v takomto vzťahu aj napriek utrpeniu.

A číslo 2,5 miliardy pozretí na klipe tejto skladby svedčí naozaj o všetkom!

Ktorý Eminemov videoklip je práve TVOJ obľúbený? Pokojne napíš do komentárov!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame