TOP 10 najlepších skladieb: Je Ice Cube jeden z najlepších raperov, akí kedy žili?

Ice Cube

Ice Cube rebríček (Zdroj: Rob Grabowski / Invision / Associated Press)

#Ak sa povie gangsta rap, je len veľmi ťažké nepredstaviť si pod týmto pojmom aj jeho tvár. Ice Cube patrí definitívne medzi najväčšie rapové mená a tieto jeho nami vybrané skladby sa v rapovom žánri stali doslova klasikami. Ktoré to sú?

It Was a Good Day

Táto skladba sa stala jednou z najikonickejších skladieb v Ice Cubeovej kariére, ktorý v jej texte sa opisuje jeden perfektný deň, bez násilia, policajtov a problémov. To totiž predstavuje odpočinok od tvrdého života v getách a v pouličnom prostredí.

Check Yo Self

V tomto tracku Ice Cube upozorňuje na potrebu sebaovládania a sebakontroly. Skladba má úderný beat a raper v nej sarkasticky hovorí o tom, že mnohí by mohli pred výbuchom hnevu a agresie trochu popremýšľať. S tým sa rozhodne stotožňujeme!

No Vaseline

Táto skladba bola vydaná po odchode Ice Cubea z kapely N.W.A a bola to jeho reakcia na ich kritiku v iných skladbách. V texte sa nachádza naozaj veľa vulgarizmov a Ice Cube sa v nej drzo vysmieval ostatným členom skupiny. Obviňoval ich z podvádzania a korupcie. Skladba sa stala kultovou a dodnes je považovaná za jeden z najtvrdších disstrackov v histórii rapovej muziky.

Friday

Pesnička nahraná pre rovnomenný film, ktorý Ice Cube produkoval a hral v ňom hlavnú rolu. Opisuje typický piatkový deň, kedy sa chlapci stretávajú s priateľmi, chlastajú a užívajú si život. Má pozitívnu náladu a funky beat, ktorý robí chvíle s priateľmi ešte vychillovanejšími. Je to tak aj pre teba?

You Know How We Do It

Ďalším nesmrteľným hitom od Ice Cubea je track „You Know How We Do It“ s funky beatom, ktorý opisuje typický deň v živote Ice Cubea, kedy strávi čas s priateľmi a užíva si svoju slobodu.

Arrest The President

Skladba bola vydaná v roku 2018 ako súčasť albumu Everythangs Corrupt. Zameriava sa na kritiku americkej politiky a prezidenta Donalda Trumpa. Ice Cube v nej kritizuje korupciu a nedostatok dôvery v politický systém. Má tvrdý beat a je plná sarkastických odkazov na vtedajší politický stav v Spojených štátoch.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Atlanta sa po smrti Takeoffa zmenila: Prehovoril o tom 21 Savage

Straight Outta Compton (ft. N.W.A.)

Skladba s obrovským vplyvom na hudobnú scénu a zároveň takpovediac symbol gangsta rapu. Ice Cube ju nahral spoločne so skupinou N.W.A a text opisuje tvrdý ghetto život a políciu, ktorá utláča černochov.

Hello (ft. Dr. Dre & MC Ren)

Tento track bol nahraný ešte v roku 1993 a pokojne ho môžeme brať taktiež za jeden z najväčších Ice Cubeových hitov. Ten v nej rapuje o sláve a úspechu, ktorý dosiahol po odchode z N.W.A. 

Natural Born Killaz (ft. Dr. Dre)

Skladba „Natural Born Killaz“ bola nahraná pre film Murder Was the Case a stala sa veľkým hitom. Opisuje tvrdý život na uliciach a násilie, ktoré na nich panuje. Skladba má úderný beat a Ice Cube v nej rapuje na feate s Dr. Dreom.

Why We Thugs

Ešte jedna nostalgická chuťovka na záver! Text tracku „Why We Thugs“ opisuje problémy, ktorým černosi čelia v každodennom živote a ako sa s nimi snažia bojovať. Skladba má tvrdý beat a stala sa jednou z najlepších skladieb od Ice Cubeovej kariére.

Aké rebríčky by si od nás chcel/chcela čítať nabudúce? Daj nám vedieť v komentároch!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame