Top 10 miest na zimnú dovolenku podľa britských novín: Slovenské mesto na prvom mieste!

pixabay.com

#Najlepšia zimná dovolenka je v Tatrách? Je to tak, aspoň podľa britského denníka Guardian. Ten zostavil rebríček desiatich miest, kde sa dá z Anglicka doletieť a zároveň je tam možné sa počas zimy kráľovský zrelaxovať. A hneď na prvom mieste v článku sa nachádza Poprad v skvelej spoločnosti niekoľkých hlavných miest (Záhreb, Sarajevo, Ľubľana) alebo známych kúpeľných destinácií, akou je nemecký Baden-Baden.

„Vezmite si jedno malé mesto so stredovekým srdcom, stredoeurópskou starobylosťou na úpätí úžasných zasnežených hôr,“ píše Guardian na svojej internetovej stránke a dodáva: „Pridajte kúpele pod holým nebom, kde sa celoročne môže zabaviť každý, či už pri relaxe v horúcich bazénoch alebo kričiac na toboganoch. Šťastný výsledok sa volá Poprad na Slovensku. Jeho historické centrum, Spišská Sobota, nie je veľké, ale jeho baroková architektúra ho umiestňuje pevne v starej a centrálnej časti Európy.“

V článku zároveň oceňujú reštauračné aj ubytovacie služby mesta pod Tatrami, jednoduché spojenie do hôr pomocou električky a fantastické panorámy. Pri pohľade na mestá a krajiny na rebríčku, ide skutočne o poriadnu poctu. A možno aj dôvod, aby sme si aj my ako domáci viac cenili naše hory.

10. Sibiu, Rumunsko
9. Memmingen, Nemecko
8. Ľubľana, Slovinsko
7. Tromsø, Nórsko
6. Záhreb, Chorvátsko
5. Poznaň, Poľsko
4. Åre-Östersund, Švédsko
3. Sarajevo, Bosna a Hercegovina
2. Baden-Baden, Nemecko
1. Poprad, Slovensko 

Odporúčame