To, že ho nemáš rád, ho poháňa. Ako prerazil Frayer Flexking?

Frayer Flexking patrí medzi postavy slovenského rapu, o ktorých sa vedú polemiky. Či už ho ale máte radi alebo ho naopak nemôžete vystáť, faktom je, že je etablovaným slovenským interpretom, ktorého ľudia na pravidelnej báze počúvajú. A nie je ich málo. Andreas je navyše stále mladý a do budúcnosti má smelé plány. Ako sa ale zrodil jeho úspech? Jeho vzostup totiž pripomína štart rakety. 

Širšie publikum slovenského rapu si Frayera Flexkinga všimlo na Pil C-ho albume 2086, ktorý vyšiel v roku 2019 a Frayer sa tam objavuje na skladbe „Chlapci flexia“. Naznačil, že má potenciál, pričom ľudia, ktorí počúvajú rap do hĺbky, vedeli, že takýto chalan sa už niekedy pred tým objavil. Na čas sa však FF stratil, musel vyriešiť problémy v súkromí a poučiť sa z chýb, ktoré urobil a následne za ne pykal. Ak vás zaujíma jeho osobný príbeh viac, rozhodne si vypočujte album Stokár, ktorý vydal na konci minulého kalendárneho roka a ide v ňom naozaj pod povrch, pričom sa o ňom dozviete viacero súkromných vecí a pochopíte niekoľko súvislostí. Rozhodne to nie je na škodu. Keď sme pri tom, práve rok 2020 bol pre Frayera Flexkinga kľúčový.

⇒ Frayerov merch a podpísaný album STOKAR nájdeš TU

„Rakety jak pizza“, song, ktorý Frayera Flexkinga katapultoval do takzvanej veľkej hry. Na feate mal totiž Rytmusa a stal sa z toho naozajstný banger, ktorý hlavne v roku 2020 hral svojho času takmer všade. Obaja sa následne stretli aj na songu „Nehehe“, po ktorom už nikto nepochyboval o tom, že či sa to ľuďom páči alebo nie, o Frayerovi Flexkingovi bude počuť, a bude o ňom počuť dlhodobo. Stačí si uvedomiť to, že spolupracoval na trackoch s Rytmusom, ktorý je v rape tridsať rokov a patrí medzi interpretov, ktorí budovali scénu SK rapu. To, že ho veľa ľudí nemalo rado, využil ako palivo, aby sa presadil.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Tyor z Kali Records prináša energickú novinku z New Yorku (VIDEO)

Frayer Flexking je rozhodne predstaviteľom novej školy a jeho úspech sa zrodil predovšetkým vďaka tomu, že je nezlomný. Skrátka, išiel si za tým, čo chcel, vymýšľal, tvoril, nemal problém byť zľahka kontroverzný a tvoriť veci, do ktorých by iní zrejme nešli. Risk sa v tomto prípade ukázal byť ako zisk, pričom Frayerovi pomohlo aj to, že jeho prejav je osobitý a málokto sa mu podobá. Keď ho počujete v skladbe, viete, že je to on a osobitosť je zároveň originalitou. Keď to napíšeme nadnesene, Frayer Flexking toľko klepal na dvere slovenskej scény, že mu tie dvere boli otvorené a dostal sa tam. A tam jeho plány rozhodne nekončia, má viacero ideí, ako sa posúvať dopredu a je aktívny, čo je dôležité.

A keď sa pristavíme pri albume Stokár, tak zistíme, že je plnohodnotným CD, ktoré si našlo svojich fanúšikov. A ako je spomenuté vyššie, autenticita je kľúčovým faktorom tohto hudobného projektu. Aj keď sa možno niektorí interpreti pozerali na Frayera Flexkinga ako na rappera, s ktorým tvoriť nechcú, tento trend rýchlo pominul a FF má za sebou niekoľko spoluprác, ktoré by mu mohli v dobrom závidieť aj skúsenejší rapoví kolegovia. Nebudeme si klamať, má to rozbehnuté veľmi dobre, ale musí pokračovať v tom, čo robí, pretože konkurencia je naozaj veľká a zapadnúť do priemeru je jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.

Photo credits: Frayer Flexking, Rytmus, IG

Odporúčame