To najlepšie z Y-Games 2019: Boli sme tam a toto sú dôvody, prečo si tam nemal chýbať

foto: Y-Games

#Najväčší gaming festival na Slovensku nepriniesol len súboje v Counter Striku, FIFE a NHL. V rozpätí troch dní sa organizátorom podarilo spojiť celú slovenskú hráčsku scénu na jedno miesto. A ešte predtým, než vám prinesieme zopár video reportáží, prinášame ti dojmy nášho redaktora Bena.

Vymenili sme nové hry za tie staré a stálo to za to!

Jedným z jedinečných zážitkov, ktoré tento ročník festivalu ponúkal, bola možnosť vyskúšať niektoré z prvej generácie počítačových hier. Išlo napríklad o Diablo 1 alebo 2. Hrať na starých počítačových zostavách s veľkými sivými obrazovkami je predsa len už trocha retro, to ale neznamená, že by to návštevníkov nelákalo. Vyskúšal si to asi každý!

Foto: Hashtag.sk

“Väčší” ale aj tí “menší”

To, že Y-Games je naozaj na Slovensku unikátny projekt sa organizátorom podarilo dokázať aj obsadením. Tvorcovia z online sveta z celého Slovenska boli zhromaždení v bratislavskej Refinery Gallery, aby sa stretli so svojimi fanúšikmi. Tento rok nechýbal Sajfa, Selassie aj Vladmír Furdík z Game of Thrones. Čo ale stojí za zmienku, je fakt, že Y-games dáva šancu aj, dá sa povedať, menším a stredným youtuberom a gamerom, ktorých pozvali, aby sa prišli odprezentovať.

Vladimír Furdík a Ben (foto: Hashtag.sk)

Cosplay a “nafullovaný” program na každom rohu

Nadšenci cosplay si taktiež prišli na svoje, nechýbali ani rôzne workshopy, plno atrakcií, VR realita. Zároveň každý youtuber prišiel s vlastným zábavným programom. Až sa niekedy bolo ťažké rozhodnúť, čo skúsiť a kam ísť skôr.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

#VÚBYCon2019 #cosplay súťaž 😍 Pre viac info sleduj @yconslovakia 👈 👌

Príspevok, ktorý zdieľa Najväčší Herný Turnaj Na SK (@ygames_tournament),

Y-Games sú oslavou online sveta v reálnom svete. No veselými atrakciami, zaujímavými ľuďmi dokážu zaujať aj úplného “neznalca gamingu“. Je to tak festival, ktorý rozhodne treba zažiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači. Viac informácií