Titulom sa chváliť nemôžu, napriek tomu majú milióny: Títo slávni podnikatelia sa vykašľali na školu

unsplash.com

#Už odmalička sa stretávame s tým, ako do nás rodičia, ale aj pedagógovia vštepujú informácie o tom, ako sa budeme mať lepšie, keď sa budeme učiť. Zbytočne sa búrite a ide vás od jedu roztrhnúť, keď sa musíte učiť niečo, čo je pre vás absolútne nezaujímavé. Rodičom to jednoducho nevysvetlíte. Iba, ak by…

Mohlo by vás zaujať: «Študenti, pozor na skúškové: Toto sú dôvody PRE a PROTI učeniu»

Skúste použiť náš článok ako argument na to, že človek sa môže mať dobre aj bez školy. Platí to síce vo výnimočných prípadoch, kedy musí byť jedinec veľmi nadaný alebo mať extra šťastie. Pozrite sa na podnikateľov, ktorým škola príliš nevoňala, ale i napriek tomu majú poriadne tučné bankové kontá.

1. Mark Zuckerberg 

Jeho meno pozná v dnešnej dobe azda každý. Otec Facebooku, ktorý spôsobil v sociálnych médiách a marketingu doslova prevrat. Aj keď študoval na prestížnom Harvarde, titulom z tejto školy sa chváliť nemôže. Napriek tomu, že sa štúdia vzdal, jeho húževnatosť a nápad viedli k tomu, že sa Mark považuje za jedného z najmladších miliardárov na svete. A len pre zaujímavosť, Harvard mu nedávno venoval čestný diplom.

2. Bill Gates

Na Harvard sa dostal aj známy Bill Gates. Jeho nadšenie pre učenie mu dlho nevydržalo, pretože už po 2 rokoch ho zo školy vyhodili. V tomto prípade sa však škola rozhodla urobiť významný ústupok a v roku 2007 Bill Gates získal titul z Harvardu. Nie však za jeho študijné výsledky, ale za celoživotné zásluhy.

3. Michael S.Dell

Michael založil počas štúdia na vysokej škole počítačovú firmu. Nerátal však s tým, že sa jeho biznisu extrémne zadarí. Ako 19-ročný odišiel zo školy, dnes má na konte miliardy eur a celosvetovo známu značku.

4. Daniel Ek

Zakladateľ hudobnej služby Spotify sa školou tiež chváliť nemôže. Podľa informácií bol zapísaný na KTH Royal Institute of Technology, ale nedokončil tam ani prvý stupeň. Jeho služba Spotify, ktorá je mimoriadne obľúbená, však dosahuje hodnotu viac ako 4 miliardy dolárov.

Facebook

5. Elizabeth Holmes 

Elizabeth navštevovala Stanfordskú univerzitu, avšak v 19. rokoch nastal zlom. Rozhodla sa zo školy odísť a založiť si vlastnú spoločnosť.  Dlhé roky pracovala na spôsobe, ako si bezbolestne odobrať krv. Podarilo sa a jej firma Theranos začala mať miliónové obraty. Z Elizabeth sa stala jedna z najmladších miliardárok.

6. Ralph Lauren

Ralph už počas strednej školy predával spolužiakom kravaty. Svoju schopnosť obchodníka chcel rozviesť na Baruch College, avšak vydržal tam iba dva roky. Ani to mu nezabránilo v tom, aby vybudoval známu firmu. Vďaka zarobeným miliardám sa stal zberateľom superdrahých športiakov.

7. Larry Ellison

Larry Ellison vždy vynikal v matematike. Po strednej škole jeho kroky smerovali logicky na vysokú školu. Dva roky strávil na University of Illinois, potom skúsil University of Chicago ale vydržal tu iba jeden semester. Nakoniec zo školy odišiel a aj bez titulu založil firmu špecializujúcu sa na hardware a software podnikov. Vypracoval sa na jedného z najbohatších mužov sveta.

8. Steve Jobs

Spoluzakladateľ Apple, génius a perfekcionista Steve Jobs, sa tiež môže zaradiť do zoznamu ľudí, ktorí dokázali aj bez titulu preraziť. Keď po strednej škole odišiel na vysokú v Portlande v Oregone, dlho sa tam neohrial. Zo školy odišiel už po prvom semestri a viackrát sa k tejto téme vyjadril, že to bolo jeho najlepšie rozhodnutie.

https://www.instagram.com/p/Bdxse71HNNk/?tagged=stevejobs

9. David Karp

Nedokončil ani strednú školu, napriek tomu je v poriadnom balíku. David Karp stojí za jednou z najnavštevovanejších webových stránok v USA – Tumblr.

10. Matt Mullenweg

Väčšina blogov, eshopov a webov je tvorená prostredníctvom WordPressu. Za ním stojí Matt Mullenweg, ktorý navštevoval Houstonskú univerzitu. Na školu sa vykašľal, ale nie kvôli nezáujmu o štúdium.  Dôvodom bola práca pre CNET v San Franciscu.

Facebook

 

 

 

 

 

Odporúčame