Títo slávni športovci prehrali milióny: V desiatke nechýba ani Jágr a ďalšie legendy

Wikipedia

#Gambling nie je sranda, ale choroba. Rozprávať by o tom vedeli mnohí ľudia, ktorí so závislosťou od vsádzania či automatov museli bojovať. Nevyhýba sa ani okruhu slávnych a bohatých športovcov a dokonca ani skutočným legendám v ich disciplíne. Prinášame vám zoznam desiatich športovcov, ktorí prehrali stávkovaním milióny.

Wayne Rooney

V prípade skvelého anglického futbalistu ide o pomerne sviežu záležitosť. V máji tohto roka prehral kapitán Manchestru United počas dvoch hodín v kasíne pol milióna libier. Podľa mnohých ľudí z jeho okolia má Rooney seriózny problém s gamblerstvom.

Dietmar Hamann

Niekdajší nemecký futbalový reprezentant gamblingom riešil problémy v súkromí. Podľa jeho vyjadrení z autobiografie bol stávkovaním doslova posadnutý. Na jedinom kriketovom zápase prehral 288-tisíc libier. Bývalý hráč Liverpoolu dnes paradoxne pracuje aj ako poradca internetovej stránky zaoberajúcej sa stávkovaním.

Floyd Mayweather

Boxer si rád odskočí do Las Vegas a to aj s jeho kamošom, raperom 50 Centom. Floydovi nerobí problém vsadiť 100-tisíc dolárov na jeden zápas NBA, na americký futbal vsádzal aj milión. Je samozrejmé, že zvyčajne to nevyjde…

Kenny Samsom

V osemdesiatych rokoch bol futbalovým reprezentantom Anglicka, zahral si aj na majstrovstvách sveta. No po konci kariéry prepadol alkoholu a gamblingu. Ako sám povedal, o dom za milión libier prišiel a skončil na ulici. Momentálne sa Kennymu Samsomovi stále nepodarilo úplne zbaviť sa démonov.

Charles Barkley

Hviezda basketbalovej NBA prehrala viac ako 30 miliónov dolárov. Charles Barkley dokonca pripustil, že niekoľkokrát stratil počas večera aj milión dolárov.

Michael Jordan

…a z NBA nebol v 90. rokoch jediný. Jeden z najlepších basketbalistov všetkých čias – Michael Jordan – mal tiež množstvo problémov s gamblingom. Dokonca až v takej rovine, že jedna konšpiračná teória hovorí, že jeho prvý odchod do dôchodku nebol spôsobený únavou, ale bol to tajný zákaz činnosti od ligy za stávkovanie.

Rich Tocchet

V 90. rokoch bol v NHL spoluhráčom Jaromíra Jágra v Pittsburghu aj Petra Bondu vo Washingtone. Jeho kariéru však čiastočne zatienil veľký problém s gamblingom a tiež jeho účasť v okruhu bývalých i súčasných hráčov, ktorí vsádzali na zápasy. Namočená do toho bola dokonca aj žena legendárneho Waynea Gretzkeho. Tocchet z toho vyviazol s podmienkou.

Tiger Woods

Ako keby toho Tiger Woods nemal na rováši dosť, k neverám a jazdou pod vplyvom alkoholu sa pridalo aj gamblovanie. Ten obľubuje hrať black jack s obrovskou hotovosťou vo vrecku.

Jaromír Jágr

Jágr bol známy z jeho výletov do Las Vegas. A nie je vylúčené, že tam toto leto skončí a bude hrať v novom klube NHL. Každopádne, Jágr tiež gambloval online a prehral tam milióny. V súčasnosti by však malo byť s nestárnúcou legendou hokeja všetko v poriadku.

John Daly

Ak hľadáte na internete rebríčky športových gamblerov, tento golfista je takmer všade na prvom mieste. John Daly podľa svojej autobiografie prehral niečo medzi 50-60 miliónmi dolárov v kasíne. Uf.

 

Odporúčame