THROWBACK Pripomeň si poriadny kopanec múzy: Šlo o Plexove najlepšie albumy?

Plexo

Throwback na KOPANEC MÚZY (Zdroj: Instagram.com/plexmansky)

#Keďže si radi občas zaspomíname na kvalitné projekty z minulosti domácej scény, zase sme sa kúsok prehrabali v starších albumoch. Dnes to bude rovno dvojica, lebo pôvodný album sa po pár rokoch dočkal svojho pokračovania, pričom je pre nás celkom náročne posúdiť, že ktorý z týchto dvoch bol lepší. A tak sme sa pre teba rozhodli zaspomínať si v takomto malom throwbacku na dvojicu albumov KOPANEC MÚZY. Si ready? Čítaj ďalej!

Čo sa stalo s Plexom?

Autorom tejto dvojice albumov samozrejme nie je nikto iný, ako Plexo, ktorý je žiaľ už dlhšiu dobu ticho. Svoje niekoľkoročné obdobia mlčania prerušil len výnimočne, a to v podobe skladby „Kocka ľadu“, ktorá si svoje miesto našla na producentskom albume Petra Panna s názvom 33 z minulého roku. V tomto tracku čosi málo naznačil o tom ako vyzerajú jeho myšlienky, ktoré zároveň jeho textom nikdy nechýbali. My by sme jeho novú hudbu určite chceli zase raz počúvať a stále pevne veríme, že sa to niekedy opäť stane. 

Návrat do minulosti

V našej súkromnej zbierke sa nájdu takmer všetky Plexove albumy, ktoré majú prew nás stále špeciálnu hodnotu. Už sme naznačili, že jeho skladbám nikdy nechýbali silné myšlienky, Plexo do svojej hudby vždy dával dušu a my veríme, že jeho odchod zo scény je iba dočasný. Medzi jeho najvýraznejšie albumy patrí samozrejme aj spomínaný Kopanec múzy, ktorý vyšiel ešte v roku 2011. Ako aj v prípade pokračovania a takisto aj ďalších projektov a skladieb, Plexovi chrbát verne kryl producent Mugis, ktorého hudba bola takisto vždy veľmi výborná.

Už v roku 2009 s albumom Daimonion nám Plexo ukázal, že vie čo robí a vie ako rapovať. V plnej paráde to potvrdil práve na albume Kopanec múzy, ktorý obsahoval 12 skladieb vrátane poslednej s názvom „Najkrajšia vec“. Tú o rok neskôr Plexo rozvinul do podoby plnohodnotnej skladby, vydal von ako „dvojku“ a tá sa stala jedným z najznámejších trackov celej jeho kariéry. 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Tieto rapové tracky momentálne počúvame v gyme: Čo nás vie najviac nabudiť?

Pokračovanie lepšie ako originál?

V roku 2015 sa Kopanec múzy dočkal svojho pokračovania, ktoré bolo opäť veľmi kvalitným rapovým albumom. Zaujímaví hostia, silné aj pomalé skladby, vysoké umelecké cítenie… Jednoducho pestrý balík všetkého, čo by sme od rapového albumu mohli očakávať. Z uhla porovnávania sa nedá v podstate povedať, ktorý z týchto projektov bol lepším… Prakticky je to pokačovanie v pravom zmysle slova, teda najideálnejšie je za nás asi počúvať oba albumy za sebou a nechať sa nimi zabaviť súčasne. Tým rozhodne nič nepokazíš!

Keď pomaly končíme tento článok, v podstate to ani tak veľmi nebol throwback na konkrétny album, skôr sme precítili Plexovu tvorbu ako celok. A vlastne sme tak aj spoko, pretože to snáď odovzdá presne takú emóciu, akú sme chceli. Užívaj víkend.

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame