THROWBACK Keď Gogo natočil výborný klip „Instagram“ pre samotný Kontrafakt!

Kontrafakt

Keď Kontrafakt vydal klip "Instagram" (Zdroj: YouTube.com/DONFANTASTICKYPESS + GoGoManTV)

#V našej rubrike Throwback sa radi venujeme skladbám, ktoré z rôznych príčin stoja za pripomenutie. Či už sa im v čase ich vydania nedostalo zrovna toľko pozornosti, ako by si možno zaslúžili… Alebo sú jednoducho tak dobré, že sa oplatí mať ich stále na pamäti! Dnes tú máme skladbu, ktorú si pravdepodobne všetci veľmi dobre pamätáme, ale aj na naše vlastné prekvapenie už sú to viac než 4 roky od jej vzniku! Baviť sa totiž dnes budeme o tracku „Instagram“, ktorý vydal legendárny Kontrafakt!

Éra albumu Real Newz

V závere roka 2019 vydal Kontrafakt svoj výborný album Real Newz, ktorý bol od začiatku do konca naplnený skutočnými hitmi. Chalani vtedy potvrdili svoju pozíciu v domácom rape, pričom sme ich zároveň mohli počuť aj v novších polohách, ktoré v ich prevedení zneli naozaj dobre. 

Dnes tu teda máme v úvode zmieňovanú pesničku „Instagram“, ktorá pár mesiacov po vydaní albumu dostala aj svoj oficiálny videoklip. A práve jeho autor je jedným z pilierov dnešného throwbacku, nakoľko o réžiu tohto vizuálu sa postaral sám Gogo!

Z YouTubera režisérom

Vrátili sme sa dnes do doby, kedy sa Gogo už odklonil zo svojej dráhy YouTubera a začal pracovať na iných projektoch, ku ktorým mu dvere otvorila práve jeho dovtedajšia kariéra. 

„Rytmus a Ego do mňa vložili veľkú dôveru… tak ich neplánujem sklamať!“ vyjadril sa vtedy Gogo k tomuto veľmi vydarenému videoklipu, kde si okrem iných zahral napríklad aj mladý slovenský herec a moderátor Oliver Oswald. 

Ako tento videoklip vznikal?

Aj napriek tomu, že Gogo už nie je aktívnym YouTuberom, stále čas od času na jeho kanáli pristane video, ktoré urobí viacmenej čisto z plezíru. Zároveň v rámci jeho štúdia Deadline vzniklo aj niekoľko Behind the scenes videí, ktoré mapovali práve tvorbu takýchto zásadných projektov. To isté sa stalo aj pri klipe skladby „Instagram“, ktorý takisto dostal svoje Making of video práve na kanáli GoGoManTV! Tento dokument má takmer hodinu a nájdeš v ňom naozaj kopu zaujímavých behind the scenes záberov, či aj Gogovho pokecu k celej tvorbe!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kto je Kendrick Lamar? Najlepší lyrik svetového rapu šiel do vojny proti Drakeovi

Naše zhrnutie

Skladba „Instagram“ s produkciou od SpecialBeatza nielen skvelo znie, ale takisto je a trackom, ktorý má odkaz. Téma sociálnej siete Instagram totiž je presným opakom toho, čo by si možno nezainteresovaný človek na prvý pohľad pomyslel. Hovorí práve o jeho nákazlivej povrchnosti a o tom, ako nám žiaľ veľmi často uberá pozornosť od reálneho sveta okolo nás.

K týmto myšlienkam zapadol práve aj daný videoklip režírovaný Gogom, v ktorom takmer každá scéna hovorí o niektorom z negatívnych účinkov nadmerného používania sociálnych sietí na medziľudské vzťahy… Alebo takisto aj zlý dopad na náš každodenný život.

Podľa nás sa tento odkaz podarilo aj prostredníctvom hudby aj prostredníctvom klipu samotného odovzdať veľmi dobre, čo povieš?

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame