THROWBACK Francúzsky rap, ktorý odpálil dekel celému svetu: Pamätáš si tento banger?!

Sexion d'Assaut

Legendárna skladba od Sexion d'Assaut (Zdroj: Patrick Fouque/AFP)

#Asi už dobre vieš, že v našej redakcii si radi pripomíname významné projekty, ale aj track či okamihy z domácej aj svetovej rapovej scény. Existujú skladby, ktoré sa stávajú skutočnými klasikami a s prechodom času sú nielen čoraz viac kultovými, ale aj stále nabierajú na popularite. Jednou z týchto nezabudnuteľných skladieb je aj legendárna záležitosť „Désolé“ od francúzskej skupiny Sexion d’Assaut. Práve v tomto článku si pripomenieme tento hit, predstavíme skupinu a odhalíme niektoré zaujímavosti o tomto ikonickom tracku. Čítaj ďalej!

Pionieri francúzskeho rapu

Pionieri francúzskeho rapu Sexion d’Assaut je francúzska hip-hopová skupina založená v roku 2002 v Paríži. Jej zakladateľom je Gims (dnes známy ako Maître Gims), ktorý sa stal jedným z najúspešnejších francúzskych raperov celkovo. Skupina získala popularitu svojou veľkou autenticitou a kombináciou rôznych štýlov, vrátane rapu, R&B alebo dokonca aj dancehallu. Ich texty odrážajú skutočné životné príbehy a problémy mladých ľudí vo francúzskej spoločnosti, pričom je ale zvuk ich tvorby jednoznačne nadčasový, čo je aj prípadom dnešného throwbacku.

„Désolé“: Hymna mladých generácií

V roku 2011 Sexion d’Assaut vydali skladbu „Désolé“, ktorá sa stala jedným z najväčších hitov svojej doby. Tento track zaznamenal výnimočný komerčný úspech a stala sa hymnou mladých generácií. „Désolé“ je kombináciou rapu a melódie, kde skupina vystupuje s charakteristickými hlasmi a rytmickým sprievodom. Text piesne reflektuje najmä túžbu po zmene, pričom tento hit prenikol ďaleko za hranice Francúzska. Stal sa populárnym naprieč celým svetom a jeho klip má ku dnešnému dňu takmer 100 miliónov prehratí.

„Désolé“ vystihuje kombináciu silných rapových veršov a chytľavého refrénu, čo k jeho celosvetovej popularite iba prispelo. Táto skladba je zároveň jasným dôkazom schopnosti skupiny Sexion d’Assaut preniknúť na medzinárodnú scénu a získavať si fanúšikov naozaj po celom svete.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ako znie album Flowdemort od Separa na prvé vypočutie?

Skladba „Désolé“ od Sexion d’Assaut je nesmrteľným hitom, ktorý aj v súčasnosti (napríklad vďaka TikToku) neustále získava na popularite. Tento track sa stal v istom význame symbolom mladosti a túžby po zmene. Skupina Sexion d’Assaut, so svojím jedinečným štýlom a autentickými textami významne prispela k vývoju francúzskeho rapu a vytvorila si vernú fanúšikovskú základňu. „Désolé“ je len jednou z mnohých piesní, ktoré nám pripomínajú, že hudba má silu prenikať cez hranice a osloviť poslucháčov bez ohľadu na ich jazyk či kultúru.

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame