THÁI TOUR už čoskoro: Vypočuj si spoluprácu Renneho Danga s Radikalom

Český raper Renne Dang vydal v novembri minulého roka CD THÁI, ku ktorému mal nachystanú aj poriadnu premakanú tour. Nuž, ale prišiel koronavírus, koncerty a kultúrne akcie celkovo išli do zabudnutia a všetko sa takpovediac posunulo. Situácia je už lepšia, koncertovať sa dá a Renne Dang do toho ide s plnou energiou. Na jeho stále pomerne novom albume vystupuje aj Renne Dang. Na YouTube včera vyšiel ich spoločný track.

Track OFF vyšiel včera večer na YouTube kanáli českého labelu Blakkwood, o rap sa okrem Renneho Danga postaral aj Radikal Chef, produkčne na skladbe pracoval v tomto prípade Leryk. Skalní fanúšikovia Renneho už tento track poznajú, rovnaký fakt platí aj o Radikalových fans.

Ale zverejnenie tejto skladby na YouTube ju dostane aj k širšej verejnosti, čo sa môže pred koncertným turné určite hodiť. Track obsahuje viacero naozaj zaujímavých bars, pričom českoslovenká kolaborácia vyznieva v tomto prípade ako veľmi podarený produkt.

A do popredia dávame jednu skvelú myšlienku z Radikalovej slohy. „Z nuly na sto, St.Louis Blues.“ Je to referencia k hokejovému mužstvu z kanadsko-americkej ligy NHL. St.Louis Blues boli v ročníku 2018/2019 v januári na poslednom mieste celej ligy a ich postup čo i len do play-off bol v rovine teórie. Hráči si nerozumeli medzi sebou, nefungovala spolupráca s trénerom a nespokojní boli aj fanúšikovia.

Ako to dopadlo? Zomkli sa, vyhovorili si problémy, ktoré boli v kabíne. Vyhrávali zápas sa zápasom a nakoniec sa dostali do play-off, kde vyradili každého, kto im prišiel do cesty a získali vytúžený Stanley Cup. Okej, trocha sme odbočili, ale takáto forma piatkovej motivácie sa vám určite zíde.

Koniec koncov, ak ste ešte nepočuli Renneho CD THÁI, určite ho choďte skontrolovať, nachádza sa tam niekoľko trackov, ktoré patria kvalitatívne k tomu lepšiemu, čo český rap počas uplynulých mesiacov ponúkol.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kali zrušil víkendové koncerty. Musel ísť na operáciu (VIDEO)

THÁI obsahuje až 19 skladieb, čo je vzhľadom na to, koľko trackov obsahuje v tomto období väčšina albumov, skutočne vynikajúce číslo pre poslucháčov rapu. A okrem Radikala tam sú aj ďalšie veľmi zaujímavé mená ako napríklad český rap Paulie Garand či slovenský interpret Momo. Môžeme napísať, že takpovediac každý si príde, čo sa tohto CD týka, na svoje.

Foto: Videoklip OFF, YouTube

Odporúčame