Tento týždeň bol poriadne nabitý: Chára o rok starší, káva zadarmo a výzva, do ktorej sa masívne zapájali Slováci

Foto: unsplash.com

##Na Instagrame je už snáď každý a nájsť tam môžeš profily od výmyslu sveta. Čo ťa baví, čo ťa zaujíma? U každého je to zrejme niečo iné. Jedno je ale isté. My sa snažíme na našom profile @hashtag.sk prinášať také posty, ktoré ťa nikdy neprestanú nudiť a navyše, niečo sa vďaka nim aj dozvieš. Napríklad v pondelok oslavoval narodeniny hokejista Zdeno Chára.

Deň na to, čiže v utorok, bol Medzinárodný deň astronómie a oplatilo sa pozerať sa na hviezdy. Správa, na ktorú ale všetci čakali, nastala 20. januára, kedy oficiálne odštartovala jar. Vedel si, že muži strávia až rok svojho života iba tým, že pozerajú po ženách? Vo štvrtok sa konal Svetový deň poézie a vďaka tomu sa nielen na Slovensku konala veľmi milá akcia zvaná Pay With A Poem . Stačilo, ak si vo vybraných kaviarňach napísal nejakú básničku a za odmenu si dostal kávu alebo čaj zadarmo.

21. marec je  tiež Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ide o najčastejšiu genetickú príčinu intelektuálneho zaostávania u detí. Ako podpora tohto dňa a ľudí trpiacich týchto ochorením, vznikla „Ponožková výzva“, kedy je úplne oukej mať každú ponožku inú. Do tejto výzvy sa zapájali aj Slováci a my sme ich fotografie rozdielnych pnoožiek s radosťou zazdieľali. Pozri sa na výber toho najlepšieho, čo sme ti tento týždeň priniesli na našom Instagrame @hashtag.sk. 

 

Odporúčame