Tento mladík sa vykašľal na prácu, cestuje po svete a robí parádne fotky: Až kým ho v Bratislave neokradli!

http://footloosedev.com

#V0lá sa Devesh Joshi, pochádza z Indie a pred časom skončil so svojou nudnou prácou a rozhodol sa cestovať. Svoju cestu po svete za minimálne náklady zvečňuje formou fotiek a blogov a nabáda tak iných ľudí k tomu, aby vyskúšali podobný životný štýl.

Zvedavosť a dobrodružná povaha zaviala mladého Inda aj do Bratislavy, kde mu plány skrížila partia Slovákov. Tí mu totiž ukradli jeho zrkadlovku.

Priateľskí zlodeji

Devesh bol ubytovaný neďaleko Hlavnej stanice. Cestou do hotela sa v autobuse zarozprával s trojicou ľudí, ktorých zaujímal jeho pôvod a hoci nevedeli príliš po anglicky, navrhli mu, nech si spolu vypijú v bare. „Stanica bola plná a rovnako aj bar, ktorý vybrali. To by nemal byť problém, nevedel som však čo ma stretne. Nevedel som, že jeden z nich utečie s mojim foťákom, kým sa zvyšní dvaja budú so mnou rozprávať.“ Devesh následne žiadal niekoľkých ľudí o pomoc, no neúspešne. Vtedy sa mu dvojica začala vyhrážať a tak ich odfotil na mobilný telefón.

Slováci mu pomohli

Jeho príbeh sa však neskončil v podstate šťastne. Na svojom blogu dokonca zverejnil, že sa mu ozvalo niekoľko Slovákov, jeden z nich mu napríklad ponúkol starý fotoaparát, iní mu zase prispeli na nový. Cestovateľ zároveň píše, že nechce odcudzovať: „Každá krajina má svoje zlé jablká a na ich základe nemôžeme krajinu či spoločnosť zovšeobecniť.“ A tak, ako sa niektorí Slováci ukázali ako zlodeji, ktorí nemajú problém okradnúť turistu, ďalší zase našu krajinu prezentujú dobrosrdečnými činmi.

Zlodeji zachytení na mobilný telefón

Výber z cestovateľských fotiek Devesha:

https://www.instagram.com/p/BQAI4o3lMJQ/?taken-by=footloosedev

 

Odporúčame