Téma na zamyslenie: Má táto skladba najlepší beat za posledné desaťročie?

ASAP Rocky

Je toto najlepší rapový beat desaťročia? (Zdroj: YouTube.com/ASAPROCKYUPTOWN)

#Určite niečo, čo je najlepšie, v priemysle tak nabitom kvalitou ako je rap, je úloha, ktorá sa prakticky nedá splniť. Ono, je prakticky jedno aké dáš atribúty, vždy sa nájde niekto, kto bude nespokojný, kto bude mať iný názor. A ono je to koniec koncov aj dobré, pretože je to dôkazom toho, že ľudí daná problematika baví, sledujú ju dopodrobna a majú ju nasledovanú.

Iné to nie je ani v problematike rapových beatov. Keď sa ťa takto na záver pracovného týždňa opýtame, ktorý beat v doterajšej histórii rapu je najlepší? A ako to vôbec zistiť? Každému sa totiž páči niečo iné. Jednoduchšie to nebude ani keby sme sa opýtali, aký beat je najlepší v poslednom desaťročí. Teraz nezáleží na tom, či ide o slovenský alebo český rap alebo berieme do úvahy aj zahraničnú tvorbu. Predsa len sme sa rozhodli, že do tejto diskusie zľahka rypneme a narušíme tak takú tú bežnú štruktúru našich klasických článkov. 

Rapové zamyslenie na piatok

Kto sleduje rap game a rôzne analýzy, diskusie či názory, určite sa nad týmto už neraz zamyslel. Ktorý beat by si teda zaslúžil ocenenie najlepšieho rapového beatu posledného desaťročia? Môžeš nám odpovedať v komentároch na sociálnych sieťach, budeme sa tešiť na tvoje názory a ktovie, možno rozprúdime diskusiu, ktorá skutočne prispeje k tomu, že posunieme celú debatu niekam úplne inam.

Ak ale máme napísať jeden jediný beat, ktorý by do tejto hry mohol objektívne prehovoriť, volíme skladbu „Praise The Lord“, na ktorej spolupracuje A$AP Rocky so Skeptom, pričom produkčne sa o ňou postaral práve Skepta. Track vyšiel v roku 2018 a k dnešnému dňu ho videlo na YouTube viac ako masívnych 600 miliónov ľudí, čo je prinajmenšom zaujímavé číslo. Odporúčame si skladbu potom pustiť aj bez textu a sústrediť sa len na samotnú hudbu, lebo to naozaj kope aj celkom bez rapácií.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
THROWBACK Takto Separ a Jana Kirschner spoločnou skladbou bojovali proti šikane

Jedinečná rapová hymna

Tento track je jedným z najvýraznejších singlov z albumu Testing od zmieňovaného A$AP Rockyho, ktorý vyšiel takisto v roku 2018. Táto skladba je známa svojím charakteristickým flautovým sampleom, ktorý vytvára fakt jedinečne chytľavý a nezabudnuteľný podklad. Tento sample pochádza zo skladby „Andean Stroll Panpipes“ od Panama Limón.

Vec „Praise The Lord (Da Shine)“ sa stala hymnou pre mnohých fanúšikov hip-hopu po celom svete, ktorý sa pomerne často stále hrá na koncertoch a v rádiách.

Najlepší beat desaťročia?

Ako spomíname vyššie, je to vec vkusu, ale keď sme sledovali rôzne diskusie a názory, tak tento beat skutočne patrí k tomu TOP, čo rap game   (minimálne) v posledných rokoch ponúkla. Samozrejme, tešíme sa na vaše názory, sto ľudí sto chutí. Existuje nemalá skupina ľudí, pre ktorú je TOP práve tento beat.

Koniec koncov sa dostávame k tomu, že vybrať jeden jediný je prakticky nemožné. Desať rôznych ľudí by vybralo desať rôznych beatov a všetky by mohli byť v istom ohľade najlepšie.

Sleduj nás aj na Instagrame

Odporúčame