Tekuté zlato aj prírodný liek: Poznáte tieto fantastické účinky medu?

unsplash.com

#O mede sa hovorí ako o tekutom zlate. Svojím zložením blahodarne pomáha organizmu. Vďaka sladkej chuti je to nielen prírodné sladidlo, ale aj pochúťka. So zhoršujúcim sa počasím siahame po mede oveľa viac, ako v inom období. Poznáte tie najdôležitejšie účinky medu?

1. Prírodný liek

Med je priam nabitý vitamínmi a môžeme ho považovať za prírodné antibiotikum. Nielen, že ničí baktérie v našom tele, ale pomáha aj nášmu organizmu v schopnosti brániť sa pred nimi. Zbavuje telo jedov a tiež podporuje trávenie. V chrípkovom období je tak ideálnou voľbou, ako bojovať napríklad proti dráždivému kašľu. Niektorí dokonca hovoria, že med pomáha aj pri boji s rakovinou.

https://www.instagram.com/p/BZ0n8qrld-4/?tagged=honey

2. Krása

Med je možné využiť aj v oblasti krásy. Rýchlo hojí popraskané pery, suché ruky… Ideálny je aj pri rôznych zábaloch na vlasy či maskách na tvár, pretože čistí pleť a akné. Táto zlatá tekutina je vhodná aj pri masáži. Ak ste ešte neabsolvovali medovú masáž, poponáhľajte sa vyskúšať túto parádnu kúru.

3. Fitnes a sila

Ak rozmýšľate nad tým, že by sa vám zišlo schudnúť nejaké to kilečko, stavte na med a vymeňte ho za škodlivý cukor. Zároveň je ideálnym doplnkom aj pri varení. Skúste na raňajky napríklad vločky s medom. Nielenže vás zasýtia, ale dodajú vám aj potrebnú energiu a silu na ďalšie hodiny.

Nájsť dobrý a kvalitný med dnes nie je jednoduché. Ak chcete nájsť čo najlepšiu možnosť, odporúčame zadovážiť si ho od včelára a nie z obchodných regálov.

 

Odporúčame