Taste prútiky, vraciame sa do sveta mágie: Pokračovanie Fantastických zverov láka na epickú jazdu v uliciach Paríža

Zdroj: Continental Film

#Takmer presne pred dvoma rokmi dorazil do kín film, ktorý nás všetkých opäť vzal na magickú jazdu do čarodejníckeho sveta Harryho Pottera. Tentokrát sme sa však pozreli na udalosti, ktoré predchádzali pôvodnému filmu.

Fantastické zvery a ich výskyt začínali v roku 1926, kedy Newt Scamender práve dokončil svetovú výpravu za hľadaním a dokumentáciou výnimočného výskytu magických stvorení. Jeho krátke zastavenie v New Yorku by sa zaobišlo bez nehody, keby nebolo mukla menom Jacob, strateného magického kufríka a úteku niektorých newtových fantasticých zverov, ktoré môžu byť veľkým problémom rovnako pre svet čarodejníkov, ako muklov. Na pozadí toho sa však na scénu dostáva aj mocný čarodejník Grindelwald.

Zdroj: Continental Film

Práve ten dostane v pokračovaní omnoho viac priestoru. V ňom sa Grindelwaldove vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne – získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých muklov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom, Albus Dumbledore povolá svojho bývalého študenta Newta Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší, aké nebezpečenstvá na neho čakajú.

Scenár k tejto sérii vychádza z pera tej najpovolanejšej osoby – samotnej J. K. Rowlingovej. Pokračovanie nakrútil skúsený David Yates, ktorý má na svojom konte aj filmové potterovky, počnúc Fénixovým rádom. Pokiaľ to ešte nevieš, tak táto filmová séria by sa mala natiahnuť až na päť filmov. Ak teda čakáš, že legendárny súboj medzi Dumbledorom a Grindelwaldom sa uskutoční už v tejto časti, zostaneš pravdepodobne dosť sklamaný. Ukážky však naznačujú, že o množstvo akcie, postáv a čarodejníckych prútikov sa dočkáme viac než dosť.

Po romantickom Paríži by sme sa mali v tretej časti pozrieť zase na úplne iné miesto, takže bude zaujímavé sledovať, kam povedú kroky našich hrdinov. Je pravdepodobné, že by sme sa mohli pozrieť aj na hrôzy druhej svetovej vojny, ktoré sa časovo kryjú s udalosťami z tohto príbehu, no nebudeme predbiehať.

Keď už sme pri tom Paríži, meste zamilovaných. V pokračovaní uvidíme aj Letu Lestrange, pre ktorú na Newt veľkú slabosť. Uvidíme, čo všetko to spôsobí, nakoľko jej postava pravdepodobne nebude kopať za ten „čestný tím“.

Zdroj: Continental Film

Už v ukážke sa na scéne zjavil aj Voldemortov had, o ktorom sa na internete viedli siahodlhé diskusie. Už dávnejšie uzrela informácia, že v snímke si pôvabná Claudia Kim zahrá postavu s neznámym menom. Tá vraj má byť prekliata takým spôsobom, že sa z nej v neskoršom období stane zviera, a to už naveky. Podobným osobám sa v čarodejníckom svete hovorí Maledictus.

V snímke sa Nagini divákom predstaví ako členka cirkusu Arcanus, kde bude predvádzať svoje transfiguračné schopnosti. V priebehu deja sa Nagini vo francúzskom Paríži stretne s postavou Credenca, ktorý narobil v prvej časti hlavným hrdinom veľké problémy. A teraz to pravdepodobne nebude inak.

Zdroj: Continental Film

Jedno je teda isté, v kine nás čaká poriadna jazda so všetkým, čo sme milovali na svete Harryho Pottera. Trailery nám síce ukázali pomerne veľké množstvo záberov, no tvorcovia na čele s Rowlingovou potvrdili, že nás čaká ešte veľké množstvo prekvapení. Pridajme k tomu ešte aj herecké osadenstvo v zložení Johnny Depp, Jude Law, Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Dan Fogler, Alison Sudol, Ezra Miller či Zoë Kravitz, a hype okolo tohto projektu je skutočne vysoký. Novinka prichádza do kín už 15. novembra a ty si ju jednoducho nemôžeš nechať ujsť. Súhlasíš?

Zdroj: continental-film.sk, cine-max.sk, csfd.cz,
Odporúčame