Takto sa to nerobí: Týchto 6 vecí nehovorte nikomu, kto si práve prešiel rozchodom

Photo by Luke Ow on Unsplash

#Cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami. A je to skutočne tak. Niekedy v snahe pomôcť milovanému človeku narobíme viac škody ako úžitku. Ak niekto z vášho okolia prechádza rozchodom, určite sa poteší, ak sa ho budete snažiť podporiť. Avšak pri voľbe slov musíte byť veľmi opatrní. Inak mu môžete ublížiť tak, že na to len tak skoro nezabudne.

Toto je 6 vecí, ktoré by ste si rozhodne mali nechať pre seba.

#1 Netráp sa! Určite si nájdeš niekoho lepšieho!

Serious Reese Witherspoon GIF - Find & Share on GIPHY

Dá sa to vôbec? Ak vám niekto rozbil srdce na franforce, posledné, čo v tej chvíli chcete, je pozerať sa dopredu. Aby ste to dokázali, musí vás to najprv prebolieť. A to je proces, ktorý bude určitú dobu trvať. Táto veta je síce klišé, no je najvyšší čas úplne ju vykoreniť z nášho života.

#2 Je fajn, že je medzi vami koniec. Aj tak som ho neznášala!

Netflix What GIF by On My Block - Find & Share on GIPHY

Tak toto je fakt moc. Úprimnosť sa síce cenní, no musíme sami vycítiť, kedy je na ňu ten najlepší okamih. Ak to poviete kamarátke, určite ju to nepoteší. Boli spolu a pravdepodobne ho skutočne milovala. Toto priznanie ju môže nepekne raniť.

#3 Určite je to to najlepšie, čo si mohol/mohla urobiť

Pop Music Shut Up GIF - Find & Share on GIPHY

Áno, to je. Väčšinou rozchodu predchádza dlhodobé rozhodnutie. Ale ani táto fráza nepoteší druhého človeka. Niekedy miesto zbytočných slov postačí objatie. Pri ňom môžete mať aspoň istotu, že nič nepokazíte.

#4 Užívaj si slobodu

Staring Real Housewives Of Atlanta GIF by Yosub Kim, Content Strategy Director - Find & Share on GIPHY

Ale v tej chvíli, keď máte v hlave svojho bývalého frajera, si naozaj nechcete užívať. Ešte je to príliš čerstvé a emočné. Máte chuť zaliezť do postele a v živote sa odtiaľ nevyhrabať. Je to v poriadku. Všetko chce svoj čas. Aj to užívanie slobody.

#5 Vedela som, že pre teba nie je ten pravý/pravá

Season 4 Sisters GIF by Braxton Family Values  - Find & Share on GIPHY

Po vojne je každý generál. Takéto múdrosti si však nechajme sami pre seba. Nie je dôležité, aký bol náš názor na exfrajera našej kamošky. Toto priznanie jej ešte viac ublíži, a to je to posledné, čo teraz potrebuje ku šťastiu.

#6 Uvidíš, že ti teraz bude oveľa lepšie

Shocked Big Sean GIF - Find & Share on GIPHY

Bude. Len opäť to chce čas. Aby nám bolo lepšie, musíme si prejsť bolesťou. A tá nasleduje po každom rozchode. Líši sa len stupňom svojej intenzity. Preto i túto vetičku si nechajte pre seba. Druhá strana by z nej totiž to nemusela byť nadšená.

Ak chcete byť k niekomu, kto prechádza skutočne ťažkým obdobím rozchodu na blízku, vytiahnite ho niekam von. Nehovorte nič. Len mu buďte oporou. Určite sa viac potrebuje vyrozprávať, ako počúvať nevyžiadané rady.

Zdroj: elitedaily.com
Odporúčame