Domov » Všetky » Kultúra » Hudba » Takto by vyzerali rockové hviezdy, ak by dnes ešte žili: Spoznali by ste Elvisa alebo Kurta?

Takto by vyzerali rockové hviezdy, ak by dnes ešte žili: Spoznali by ste Elvisa alebo Kurta?

Takto by vyzerali rockové hviezdy, ak by dnes ešte žili: Spoznali by ste Elvisa alebo Kurta?

Zdroj: SachsMedia

#Mnohí z nich odišli dobrovoľne, iných zmohla choroba či iné ťažkosti. Čo však platí pre všetkých rovnako – svetu ich hudba chýba. Možno aj preto sa firmy Phojoe a Sachs Media rozhodli vytvoriť galériu rockových hviezd, ktoré odišli zo sveta príliš mladé. Ide o digitálne upravované fotografie, v ktorých je ukázané, ako by hudobníci vyzerali dnes, teda v čase, keď mnohí z nich by už boli dávno v dôchodkovom veku. Spoznali by ste týchto osem osobností?

Kurt Cobain
01

Zdroj: SachsMedia

Frontman Nirvany by čoskoro oslávil päťdesiate narodeniny. A  podľa vizualizácie by sa z rockera zmáhaného závislosťou od drog stal taký obyčajný ujo z amerického predmestia.

Bob Marley

clipboard06

Zdroj: SachsMedia

Najväčsia legenda žánru reggae by sa v podstate nezmenila. Bob Marley, ktorý začiatkom osemdesiatych rokov zomrel na rakovinu, by mal svoje klasické dredy aj briadku. Nikto by si ho s nikým iným nepomýlil.

John Lennon

clipboard08

Zdroj: SachsMedia

Ako by vyzeral dnes frontman Beatles, keby ho v roku 1980 nezastrelil psychický narušený fanúšik? Ako sympatický starnúci učiteľ z nejakej známej anglickej univerzity.

Keith Moon

clipboard10

Zdroj: SachsMedia

Ak neviete, kto je Keith Moon, tak odporúčame pozrieť si video nižšie. Ide o bubeníka legendárnej rockovej kapely The Who, ktorý bol známy jeho vyčíňaním na pódiu. Napríklad obľuboval rozbíjať svoje bicie súpravy, občas dokonca aj rôznymi výbušninami.

Elvis Presley

clipboard12

Zdroj: SachsMedia

Elvisa by spoznal každý, čo k tomu dodať? Úškrnok aj privreté oči by zostali zachované. Škoda, že sa toho kráľ rock’n’rollu nedožil.

Jim Morrison

Naopak, frontman The Doors by s takýmto výzorom pokojne zapadol v dave. Jednoducho, obyčajný postarší pán, žiaden sex symbol ako v 60. rokoch.

 

clipboard14

Zdroj: SachsMedia

Janis Joplin

clipboard16

Zdroj: SachsMedia

Mnohí z hudobníkov z tohto zoznamu zomreli v nešťastnom veku 27 rokov, či už to bol Kurt Cobain alebo Jim Morisson. Patrí k nim aj Janis Joplin, legendárna blues rocková speváčka konca šesťdesiatych rokov.

Jimi Hendrix

Pravdepodobne najslávnejší gitarista všetkých čias by bez excentrického oblečenia a gitary v rukách vyzeral tiež pomerne nenápadne. Jimi Hendrix bol tiež členom takzvaného klubu 27. Tento rok by sa dožil 75. narodenín.

clipboard18

Zdroj: SachsMedia

Autor: #Filip