Takto by vyzerali rockové hviezdy, ak by dnes ešte žili: Spoznali by ste Elvisa alebo Kurta?

SachsMedia

#Mnohí z nich odišli dobrovoľne, iných zmohla choroba či iné ťažkosti. Čo však platí pre všetkých rovnako – svetu ich hudba chýba. Možno aj preto sa firmy Phojoe a Sachs Media rozhodli vytvoriť galériu rockových hviezd, ktoré odišli zo sveta príliš mladé. Ide o digitálne upravované fotografie, v ktorých je ukázané, ako by hudobníci vyzerali dnes, teda v čase, keď mnohí z nich by už boli dávno v dôchodkovom veku. Spoznali by ste týchto osem osobností?

Kurt Cobain
01
SachsMedia

Frontman Nirvany by čoskoro oslávil päťdesiate narodeniny. A  podľa vizualizácie by sa z rockera zmáhaného závislosťou od drog stal taký obyčajný ujo z amerického predmestia.

Bob Marley

clipboard06
SachsMedia

Najväčsia legenda žánru reggae by sa v podstate nezmenila. Bob Marley, ktorý začiatkom osemdesiatych rokov zomrel na rakovinu, by mal svoje klasické dredy aj briadku. Nikto by si ho s nikým iným nepomýlil.

John Lennon

clipboard08
SachsMedia

Ako by vyzeral dnes frontman Beatles, keby ho v roku 1980 nezastrelil psychický narušený fanúšik? Ako sympatický starnúci učiteľ z nejakej známej anglickej univerzity.

Keith Moon

clipboard10
SachsMedia

Ak neviete, kto je Keith Moon, tak odporúčame pozrieť si video nižšie. Ide o bubeníka legendárnej rockovej kapely The Who, ktorý bol známy jeho vyčíňaním na pódiu. Napríklad obľuboval rozbíjať svoje bicie súpravy, občas dokonca aj rôznymi výbušninami.

Elvis Presley

clipboard12
SachsMedia

Elvisa by spoznal každý, čo k tomu dodať? Úškrnok aj privreté oči by zostali zachované. Škoda, že sa toho kráľ rock’n’rollu nedožil.

Jim Morrison

Naopak, frontman The Doors by s takýmto výzorom pokojne zapadol v dave. Jednoducho, obyčajný postarší pán, žiaden sex symbol ako v 60. rokoch.

 

clipboard14
SachsMedia

Janis Joplin

clipboard16
SachsMedia

Mnohí z hudobníkov z tohto zoznamu zomreli v nešťastnom veku 27 rokov, či už to bol Kurt Cobain alebo Jim Morisson. Patrí k nim aj Janis Joplin, legendárna blues rocková speváčka konca šesťdesiatych rokov.

Jimi Hendrix

Pravdepodobne najslávnejší gitarista všetkých čias by bez excentrického oblečenia a gitary v rukách vyzeral tiež pomerne nenápadne. Jimi Hendrix bol tiež členom takzvaného klubu 27. Tento rok by sa dožil 75. narodenín.

clipboard18
SachsMedia

Odporúčame