Svieža novinka z Česka: Jickson, Nik Tendo,Żabson & Dokkeytino na novom tracku

V tomto článku zájdeme k našim západným susedom, odkiaľ priletela do rapového sveta poriadne zaujímavá novinka, na ktorej sa objavujú Jickson, Nik Tendo,Żabson & Dokkeytino. Kombinácia, akú by si možno nečakal, ale zároveň kombo, ktoré si chceš vypočuť. Poďme sa pozrieť na track s názvom Switchin‘ Flows, ktorý si za pomerne krátky čas získal slušnú popularitu medzi priaznivcami hudby.  

Jickson, Nik Tendo,Żabson & Dokkeytino dokazujú, že sú naozaj preborníkmi v menení flowov, o čom vo veľkej miere je aj tento track, ktorý má zatiaľ iba pár dní, no už si ho stihlo vypočuť niekoľko desiatok tisíc priaznivcov. Ako to už býva v trackoch z produkcie českého labelu MILION PLUS zvykom, song dotvára zaujímavý a pútavý vizuál, ktorý vás zaujme natoľko, že si budete chcieť tento song pustiť hneď niekoľkokrát. Switchin‘ Flows ponúka rôzne štýly, zaujímavé myšlienky aj kopec referencií.

Z tejto skladby cítiť taktiež súdržnosť, pričom keď Jickson na svojom Instagrame napísal, že vyjde nový track, na ktorom je hlavným interpretom on, podporili ho v komentároch aj mená ako Viktor Sheen, Robin Zoot či producent Decky. Cítiť, že nálada v rap game u našich západných susedov je dobrá, čo napomáha tomu, že môžu vznikať naozaj zaujímavé spolupráce.

Slovenským zástupcom na tomto feate je Dokkeytino, ktorý potvrdzuje, že je v tomto kalendárnom roku nesmierne aktívny a to, že ho volajú rôzni autori na ich tracky zas potvrdzuje to, že je zaujímavým a kvalitným prvkom súčasného rapu v našich končinách.

Dodajme, že Nik Tendo, ktorý sa tiež na tomto feate objavuje, dáva jasne najavo, že ak nie je najlepším rapperom súčasnosti z Česka a zo Slovenska, tak je prinajmenšom vo veľmi úzkej špičke. Kde sa objaví, tam zažiari, a práve silnejúca konzistencia z jeho strany z neho robí artikel, ktorý ľudia chcú počúvať, nech už sa objaví kdekoľvek. A to je niečo, čo dozaista treba brať do úvahy.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Sergei Barracuda bral drogy ako výskum. Najviac mu dalo LSD

Celkovo, polemika o tom, aký je Nik Tendo vlastne dobrý sa vedie často a záver z nej je nejasný, prerože vždy rozhoduje, i keď sa to niekomu možno nepáči, subjektivita. Ale Nik je skvelý a myslíme si, že mu pomáha aj to, že je súčasťou pardubického labelu Milion Plus. I keď, na druhej strane, je tu debata o tom, či by mu nepomohlo v celkovom raste osamostatnenie sa, pretože napríklad Viktor Sheen, jeho český náprotivok, sčasti ťaží z toho, že je osobitnou značkou. To je ale zrejme námet na ďalší článok.

Foto: Jickson, Nik Tendo,Żabson & Dokkeytino – Switchin‘ Flows

Odporúčame