Sú moderné, no ich význam pochopíte len ťažko: Top (ne)zmyselných trendov dnešnej doby

Photo by Jacek Dylag on Unsplash

#Žijeme v skutočne šialenej dobe. Neustále sa za niečím naháňame, neraz sme presýtení množstvom protichodných správ a riešime problémy, o ktorých sa predchádzajúcim generáciám ani len nezdalo. Na jednej strane máme oproti časom ich mladosti množstvo výhod. Neobmedzený prístup na internet, vzťahy, ktoré neraz prekročia hranice kontinentu, či relatívnu slobodu v prejavení svojho názoru. No každý vek má svoj stredovek. Dnešná doba nie je výnimkou.

Pozrite sa na top 7 najnezmyselnejších vecí, ktoré trefne vystihujú šialenosť dnešnej doby.

#1 Nekonečné nadčasy

V dnešnej dobe je prirodzené, že pri podpise pracovnej zmluvy, v ktorej máte garantovaný týždenný 40-hodinový pracovný čas, sa od vás automaticky očakáva, že budete robiť nadčasy. Najlepší zamestnanec je ten, kto je v práci od nevidím do nevidím. Volá sa to flexibilita, schopnosť pracovať pod neustálym stresom a pracovný zápal. Na súkromie môžete zabudnúť.

#2 Všetko vešiame na internet

Naši rodičia mali v albume len pár desiatok fotografií, ktoré monitorovali základné udalosti ich života. Naši starí rodičia boli radi, ak vôbec mali nejakú fotografiu z mladosti. My ich máme celé kvantá. Celé gigabajty zbytočných fotografií, ktoré nemáme kedy pozerať. Neužívame si daný okamih, ale všetko fotíme. A samozrejme, nezabudneme to čo najskôr zavesiť na internet.

#3 Botox a iné vychytávky

Dnes je staroba aj prirodzenosť priam smrteľný zločin. Nikto sa nechce pozerať na starých ľudí, preto ich vytesňujeme na okraj spoločnosti. Prvé vrásky, hoci aj tie od smiechu, treba čo najskôr vyhladiť. Ženy i muži sa menia na plastikové verzie, ktoré sa snažia presvedčiť seba, že nestarnú.

#4 Selfíčka

Selfíčka sú hitom dnešnej doby, ktorý bohužiaľ rozhodne nie je na ústupe. Na selfie tyče narazíte takmer na každom rohu. To, že sa k tomuto trendu pridávajú aj čoraz mladšie ročníky, je rozhodne na zamyslenie. Niektorí narcisy povýšili sefie na novú úroveň tým, že si nastavujú svoje fotografie ako tapetu na mobile. K tomu naozaj niet čo dodať.

#5 Dostať dobrú prácu je ako výhra v lotérii

Po svete chodí množstvo vzdelaných ľudí, ktorí sa nemôžu uplatniť v odbore. Je jedno, akú „-lógiu“ ste skončili. Odbor si pokojne doplňte sami. Aj tak väčšinu skončíte na Úrade práce. Ak sa chcete uchytiť, musíte drieť ako kôň a neustále sa vzdelávať. Mať 5 rokov praxe, ovládať 4 svetové jazyky a to ešte skôr, než dovŕšite 25. Potom ste už pre tento systém pristarí. Ak máte lepšiu skúsenosť, môžte si blahoželať.

#6 Neustále vyžadovanie online pozornosti

Kto nie je na sociálnych sieťach, akoby ani nebol. Ťažko sa chápe potreba denne zdieľať dvesto príspevkov, fotografií a nezmyselných statusov, ktoré sú otravné a povrchné. Pravdepodobne je to kompenzácia za nulové vzťahy v reálnom živote. S tým však niečo môžeme urobiť len my sami.

#7 Posadnutosť zdravým životným štýlom

Ak sa vám podarilo schudnúť pár kilogramov, blahoželáme. Avšak neraz sa chvályhodné presedlanie človeka gaučového na človeka fitness zmení na úplnú posadnutosť. Každú jednu fotografiu z fitka doplnia desiatkou hashtagov (#fitness, #praveveceriam #milujemcvicenie #sladkostisusmrt). Blízkych začnú ovlažovať stravovacími plánmi, dávať im rady i bez vyžiadania a radikálne budú odsudzovať všetko, čo nezodpovedá ich novému životu. Veď to poznáte. Určite ich aj vy máte zopár vo vašom okolí.

A čo vy? Čo z dnešnej doby vás vytáča do nepríčetna?

Zdroj: reddit.com
Odporúčame