Ste miesto dovolenky zavretí doma? Preneste si do izby cestovateľskú atmosféru

unsplash.com

#Aj keď oficiálne leto ešte nezačalo, teploty naznačujú niečo celkom iné. Pasujeme sa s tridsiatkami, dusným vzduchom, zo šatníkov vyťahujeme oblečenie, ktoré viac odkrýva ako zahaľuje a podvedome sme nastavení na to, že už čoskoro nastane čas dovoleniek.

Ak nechcete čakať na deň D, alebo vám to s dovolenkou tento rok zrejme nevyjde, nezúfajte. Máme pre vás päť skvelých tipov, ktorými oživíte svoju izbu a navodíte si príjemnú, prázdninovú atmosféru.

1. Farba stien

Dovolenka nemusí znamenať iba tyrkysové more a biely piesok. Môže to byť pokojne aj žlté a bláznivé safari, rozkvitnuté zelené lúky či ruch veľkomesta. Radiť vám, aby ste si vybrali jednu farbu na stenu by bolo prinajmenšom trúfalé. I napriek tomu vám odporúčame vyfarbiť si steny v jemných odtieňoch, ideálne bielej, pastelovo tyrkysovej, pieskovej alebo slabo šedej. Je to z toho dôvodu, že k týmto farbám budete vedieť najjednoduchšie doladiť zvyšok izby a meniť ju podľa aktuálnej nálady.

2. Kvety

Čo umocní atmosféru sú výrazné rastliny v rôznych kvetináčoch. Skúste siahnuť po tropickom citrusovníku, malej palme alebo kaktusoch.

unsplash.com

3. Prútoviny

Nech už preferujete akýkoľvek typ dovolenky, žiadna sa nezaobíde bez pletených doplnkov, ktoré evokujú najmä klobúk na hlavu alebo plážovú tašku. Skúste do svojej izby zakomponovať pletené košíky, kreslá, vázy, rámiky na fotografie…

4. Vankúše

S dovolenkou sa spája i nocovanie v hoteloch. Lepší hotel ponúka naozaj nádherné hotelové izby, ktorých dominantou je veľká posteľ a množstvo vankúšov. Práve vankúše a iné textílie sú ďalším krokom k tomu, ako si zriadiť svoju vysnívanú dovolenkovú izbu. Ak vám môžeme odporučiť farbu, ktorá sa výborne bude hodiť ku kvetom, prútovinám a podčiarkne celkový efekt, stavte pri textíliách na tmavomodrú a žltú. Sú to farby vody a slnka a to k letu neodmysliteľne patrí.

unsplash.com

5. Cestovateľská nástenka

Vymeňte obraz za svoju vlastnú magnetickú nástenku, na ktorú pridáte nielen fotografie z miest, ktoré ste už navštívili, ale aj tie, na ktoré sa ešte len chystáte. Môžete sem umiestniť aj pohľadnice alebo magnetky z rôznych destinácií. Pri pohľade na túto dekoráciu vás vždy pochytí túžba niekam vyraziť a zároveň vás zahrejú spomienky na miesta, kde vám bolo dobre.

unsplash.com

6. Vôňa

Zapáľte si v izbe sviečku alebo vonný olejček s vôňou, ktorá vám pripomína vaše obľúbené miesto. Bude to sladká vanilka, podmanivý kokos, alebo iba lúka plná rozkvitnutých kvetov?

 

Odporúčame