STAMINA: Rest a Paulie Garand vytvorili motivačný track pre olympionikov

Športoví fanúšikovia dozaista vedia, že už o niekoľko štartuje jeden z najväčších sviatkov športového sveta. V hlavnom meste Japonska v Tokiu odštrtujú olympijské hry, ktoré sa mali pôvodne uskutočniť minulý rok, ale pandémia koronavírusu to nedovolila. Určite budeme držať palce slovenským aj českým športovcom, pričom práve pri príležitosti OH sa Paulie Garand a Rest rozhodli, že dajú dokopy song s názvom STAMINA. Jeho myšlienka a posolstvo je jednoznačné.

Táto skladba má za úlohu namotivovať českých športovcov pred olympijskými hrami v Tokiu, pričom môžeme konštatovať, že ako Pauliemu Garandovi, tak aj Restovi sa to v tracku STAMINA darí. Obaja sú autormi veľmi dobrých riadkov, cítiť, že v rap game sú veľmi dlho, sú skúsení a presne vedia, čo chcú povedať a ako to povedať. Táto skladba vyšla v spolupráci s českým olympijským tímom, pričom ju môžeme považovať za akúsi hymnu Čechov na OH v Japonsku. Ktovie, či sa niekto zo slovenských interpretov na poslednú chvíľu rozhodne urobiť niečo podobné aj u nás. Skôr si myslíme, že nie, čo je možno aj škoda, pretože tento druh skladieb vždy bol, je a aj bude veľmi populárny.

Dôvod je prostý, ľudia sa radi stotožňujú s hudbou, ktorá súvisí s konkrétnym človekom alebo udalosťou. A toto je presne ten prípad. Kvitujeme snahu českého olympijského tímu, pretože v čase, kedy tradičný duch olympiády prechádza pomerne krízovym obdobím a musí čeliť moderným odvetviam, ktoré sa tlačia dopredu, je spojenie s rapom, ktorý je v Českej republike nesmierne populárny hudobný žáner, ak nie aj vôbec najpopulárnejší, je vítaným krokom. A tento rok môže znamenať aj to, že olympijské hry u našich západných susedov budú sledovať aj ľudia, ktoré by si ich za iných okolnosti nezapli. Samozrejme, to sú polemiky, na ktoré aktuálne nemáme odpovede, ale to sa už čoskoro zmení.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Pravý americký sen: 21 Savage sa dočká vlastného filmu, zahrá si ho Donald Glover

Paulie Garand a Rest dokázali, že aj v roku 2021 majú čo ponúknuť, a že rozhodne ich netreba posúvať do starého železa, sú totiž vo výbornej rapovej forme. A k tomu prirátajme beatmakera a producenta Kennyho Rougha, ktorý taktiež k tomuto tracku prispel výrazným spôsobom. Celkový dojem je výborný, už len veriť, že tento song prinesie športovcom želané šťastie. Paulie Garand na svojom profile na sociálnej sieti Instagram napísal, že šport miluje odmalička a keď dostal takúto možnosť, tak neváhal. Okrem toho dodal, že český olympijský tím mu nechal pri tvorbe voľnú ruku, čo ho potešilo a mohol vzniknúť takýto track.

Inak, to len na záver na okraj, keď sa pozrieme na to, ako je šport prezentovaný a podporovaný u našich západných susedov v Českej republike a porovnáme to so situáciou u nás, tak je to až smutné. Od Čechov by sa dalo vo veľa veciach učiť, najmä v tom, že pochopili, že v roku 2021 treba k športu pristupovať k produktu a tomu prispôsobiť aj marketing a veci okolo toho, pretože inak to nebude dávať v dlhodobom horizonte predovšetkým ekonomický význam. A nikto nechce investovať do niečo, čo je preňho stratové.

Foto: Rest, Paulie Garand, profil na Instagrame Paulie Garand

Odporúčame