Spoznajte prírodu a svet trochu inak: 7 faktov o žirafách, ktoré vám vyrazia dych

Foto: unsplash.com

#Hovorí sa, že zbytočná je pekná misa, ak je prázdna. Tento zľudovený výrok sa dá neustále aplikovať a bude vždy súčasný. Vypovedá o tom, že nadarmo je človek krásny, štýlový či trendy, pokiaľ v hlave nič nemá. Mať všeobecný prehľad je úžasné a to z viacerých dôvodov. Viete očariť počas dialógu či rozhovoru do práce a tiež to, čo máme v hlave, nám nikto nezoberie.

Ľudia chcú cestovať a spoznávať svet, častokrát zabúdajúc na zvieraciu ríšu. A keďže článok Symbol púšte, presúvadlo faraónov: 7 Zaujímavých faktov o ťavách, ktoré ste pravdepodobne nevedeli sa u vás stretol s pozitívnym ohlasom, niečo podobné sme si pre vás pripravili i teraz.

Sú najväčšie zvieratá zo všetkých suchozemských živočíchov a ich výška atakuje takmer 6 metrov. Pozrite sa na 7 zaujímavostiach o žirafe.

1.) Jazyčnice

Žirafy sa môžu popýšiť naozaj dlhým jazykom. Dokážu si ním vyčistiť uši a jeho farba je netypicky čierna.

unsplash.com

2.) Väčšia výdrž ako ťava

Aj keď je o ťave známe, že dokáže dlho vydržať bez vody, žirafa ju v tomto ohľade jednoducho prebije.

3.) Nemajú rešpekt

Aj keď sa nám žirafy zdajú byť síce veľkými, ale priateľskými zvieratami, v divočine to neplatí. Bez zábran sa neboja pustiť do boja s levmi alebo hyenami. Stačí jeden kop a je po súperovi.

4.) Každá iná

Myslíte si, že všetky žirafy sú rovnaké? Omyl. Podľa zistení neexistujú dve žirafy s rovnakým rozmiestnením škvŕn.

5.) Divné párenie

Pri párení sú žirafy skutočne nechutné. Skôr, ako k tomu dôjde, majú zvláštny rituál. Pred párením sa najskôr samica vymočí samcovi do úst.

6.) Ponocujú

Žirafy majú naozaj obdivuhodnú výdrž. Podľa doterajších pozorovaní je zaznamenané, že žirafa spí denne iba dve hodiny a to nanajvýš desať minút vkuse.

7.) Plávanie

Vedci a aj počítačové výpočty sa zhodujú na tom, že žirafa dokáže plávať a pohodlne by sa udržala na vode. Problémom však je, že žirafu doteraz nikto nikdy nevidel plávať.

 

Odporúčame