Spoznajte európske metropoly počas zimy: Týchto šesť najpútavejších vianočných trhov vám vyrazí dych

Foto: unsplash.com

#Ceny leteniek lietajú nízko, vy môžete vysoko v oblakoch. Vďaka rozšírujúcemu sa trendu nízkonákladového cestovania si viete čakanie na Vianoce spríjemniť aj návštevou európskych metropol. Počas decembra sa v nich konajú aj ľuďmi obľúbené vianočné trhy, ktoré nesmiete vynechať.

https://www.youtube.com/watch?v=ZBm5k_Htfdc

Spojte príjemné s ešte príjemnejším. Spoznávanie mesta si môžete vylepšiť ochutnávkou špecialít jednotlivých štátov. Nielen vianočný punč, dobrý guláš či mandle v cukre, ale aj honosná výzdoba sú zárukou fantastického zážitku.

Spestrite si čakanie na Štedrý deň vianočnými trhmi: Tieto sú tie NAJ zo Slovenska

Nezabúdajte, že ak aj vy sa vyberiete na nejaký vianočný trh a radi by ste sa podelili fotografiou či videom z neho, tak stačí, ak pod svoju fotografiu na Instagrame dáte #cestujemshashtagom.

1. Budapešť

Naši južní susedia sa môžu pochváliť vskutku krásnym mestom. Za návštevu rozhodne stojí parlament, ktorý je postavený v gotickom štýle, ale aj hradný kopec, ktorý mnohí označujú za najpopulárnejšiu atrakciu v Budapešti. Ak večer zakončíte pri výbornom punči, maďarskom guláši alebo inej maškrte, sme presvedčení, že budete mať za sebou krásny deň.

2. Praha

Stovežatá, stará známa a stále očarujúca. Aj taká je Praha, o ktorej sme vám už neraz písali. Vianočné trhy v Prahe sa zvyknú konať na dvoch miestach a to priamo pod Orlojom na Staromestskom námestí ale aj na Václavskom námestí. Za zmienku stojí, že trvajú dlhšie, ako tie bratislavské. Navštíviť ich môžete až do konca roka.

3. Krakov 

Aj keď Krakov nie je hlavným mestom Poľska, mnoho turistov uprednostní práve toto mesto pred samotnou Varšavou. O Krakove sa dokonca hovorí ako o hlavnom vianočnom meste Poľska. Obrovské námestie je priam prežiarené množstvom svetielok a vďaka zachovalým budovám nesúcim sa v historickom duchu, je Krakov nielen nádherným miestom na trhy, ale zároveň aj jedným z najlacnejších. Okrem dychberúcej krásy sa však pripravte na masu turistov.

https://www.instagram.com/p/BONsiVDBU-_/?tagged=krakowchristmasmarket

4. Londýn

Londýn je ďalej, ale dostať sa tam ešte pred Vianocami nie je tak nemožné, ako by sa mohlo zdať. Letenky sa predávajú už za pár desiatok eur a tak nie je problém si tam odskočiť na víkend. Vianočnú atmosféru umocňuje zo všadiaľ zvuk kolied, krásnych svetielok a aj špeciality – mandlí obalených v cukre.

5. Norimberg

Vianočné trhy v nemeckom Norimbergu patria k tým najkrajším. Vďaka úžasnej architektúre je toto miesto známe ako mesto dreva a aj keď nepatrí k najznámejším metropolám Európy, rozhodne by ste aspoň raz v živote mali vidieť tú krásu. A čím sa líši od ostatných? Takzvaný norimberský vianočný anjel, sa objavuje pravidelne na balkóne kostola Frauenkirche za sprievodu orchestra a pohľad naň vám zostane v pamäti zapísaný ešte dlho potom.

https://www.youtube.com/watch?v=UMIsbag7fO0

6. Paríž

Paríž je nielen mestom módy a lásky, ale aj nekončiaceho štýlu, ktorý bravúrne prezentuje aj počas zimy.  Tie najkrajšie vianočné trhy sa nachádzajú na La Défense. Toto miesto má viac ako 350 stánkov, čo je vskutku obrovské číslo. Vo vyzdobených stánkoch nájdete nielen výborné gastronomické špeciality, ale aj rôzne suveníry. Aby ste sa cítili ako v rozprávke, atmosféru umocňujú aj  červené koberce, ktoré sú roztiahnuté všade po zemi.

Odporúčame