Social Impact Award Slovakia 2023: Poznáme mená víťazov!

Vyhodnotenie (Zdroj: Kolabo)

#[Bratislava, 6.10.2023] Duševné zdravie, rozvoj manuálnych zručností, IT vzdelávanie mladých ľudí a budovanie ich vzťahu k prírode. Toto je len niekoľko z tém, ktoré rozvíjali finalisti Social Impact Award počas letného inkubátora v spolupráci so svojimi individuálnymi mentormi a expertmi.

Social Impact Award je medzinárodný vzdelávací program a podporu sociálnych inovácií a podnikania mladých ľudí. Organizuje sa v 19 krajinách sveta a Slovensko je vďaka občianskemu združeniu KOLABO jednou z nich.

V piatok 29.9.2023 sa počas Slávnostného ukončenia programu predstavilo v Coworkingu Cvernovka 10 finálových projektov, z ktorých expertná porota vybrala 4 víťazov. Výherné projekty získali finančnú odmenu v hodnote 1 000 €, vstupenku na medzinárodný SIA Summit a ročné členstvo v Coworkingu Cvernovka v hodnote 1 500 €.

Social Impact Award 2023 vyhrali tieto projekty:

  • Odpútaj sa
  • Hack Slovakia Lectures
  • Hory Doly

Cenu verejnosti získal projekt MakerSpace Bratislava.

Slávnostná ceremónia bola nielen oslavou úspechu, ale aj inšpiráciou pre ďalšiu generáciu mladých inovátorov. Program podporuje kreativitu, rozvíja spoluprácu a rozvíja zručnosti tých, ktorí sa neboja meniť svet prostredníctvom sociálneho podnikania.

Viac informácií o programe: https://slovakia.socialimpactaward.net/

Za podporu programu ďakujeme: Wirtschafts Universitat Wien, ERSTE Stiftung, SAP, Coworking Cvernovka, Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis a Nadácia Slovenskej sporiteľne.

O programe:
Social Impact Award je medzinárodný vzdelávací a rozvojový program pre perspektívnych mladých sociálnych inovátorov, ktorí chcú svojim projektom prispieť k pozitívnej zmene v spoločnosti a to najmä cez inovácie v oblasti vzdelávania, sociálnych služieb, ekológie a kultúry. Program sa realizuje v 19 rôznych krajinách, čo absolventom programu umožňuje prepojenie s celosvetovou komunitou sociálnych inovátorov.

Kontakt pre médiá: Tereza Hubáčková, info@kolabo.sk, +421 905 591 673

Zdroj: Tlačová správa/Social Impact Award
Odporúčame