Snáď ste naňho nezabudli. Porsche Boy je stále v hre, tvorí hudbu aj merch

Porsche Boy približne pred dvoma rokmi výrazne vystrelil, pričom všetkým dal vedieť o tom, že kritika ho nezaujíma, že robí hudbu, ktorá ho baví a práve to, že sa o ňom hovorilo, či už v pozitívnom alebo negatívnom zmysle, mu pomohlo k tomu, že sa dostal do povedomia. Ak ste si mysleli, že už v rap game nepôsobí, alebo že je v úzadí, tak ste boli na omyle. Porsche Boy je stále v hre a nezabúda na to, aby bol aktívny.

Osobitý chalan zo Sobraniec si získal meno najmä vďaka tracku „STANKO LOBOTKA“, ktorý bol inšpirovaný slovenským futbalovým reprezentantom Stanislavom Lobotkom, ktorý aktuálne hrá za taliansky klub SSC Neapol. To bol a stále je poriadny banger, i keď by sme donekonečna písať o tom, do akej miery sa dá hovoriť o kvalite. Song však zaujal a o to častokrát ide. A keď sme pri Porscheho bangroch, netreba zabudnúť ani na spoluprácu s producentom a jeho dobrým kamarátom Dalybom, ktorá niesla názov „Blinky Blinky“, ktorá sa stala svojho času virálnou záležitosťou. V oboch prípadoch sa jedná o skladby, ktoré keď zaznejú na parties a koncertoch, dostávajú ľudí do varu. A to nehovoríme o Porsche Boyovej slohe na tracku „J Lo“, ktorý patrí na album Kontrafaktu Real Newz.

Čo však tento rapper robí dnes? Dá sa namietať, že sa o ňom nehovorí tak veľmi ako vo vyššie spomínanom období, ale rozhodne by bolo nesprávne si myslieť, že je v úzadí. Pred pár dňami vydal nový track, ktorý nesie názov „Dni“ a vyšiel aj na video platforme YouTube, kde si ho vypočulo už približne tridsať tisíc ľudí. V komentároch na Instagrame pochválil tento song napríklad aj Yaksha. Skladbu vám sem samozrejme pripájame.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Strapo je späť vo veľkom štýle. Vydal práve so Separom song roka?

A okrem toho? Porsche Boy vydal nový merch, ktorý je dostupný aj v tomto období a spolupracoval na ňom Pieuxom, ktorý vám možno nie je úplne známy, ale rozhodne je šikovný. Takže, ako je možné vidieť, Porsche Boy je aktívny, čo sa týka hudby aj módy, pričom možno mu aj vyhovuje, že okolo neho nie je taký humbuk ako býval. Popularita je samozrejme super, ale aj tá má svoje úskalia a niekedy priestor a potrebný pokoj na prácu znamenajú viacej.

⇒ Nový merch Porsche Boya si vieš kúpiť na TOMTO ODKAZE

Porsche Boy je predstaviteľom novej školy, takzvaného new schoolu, pričom jeho tracky sa stretli s veľkým odporom dlhoročnejších rapových priaznivcov, avšak jedným dychom treba dodať, že zaujal predovšetkým novú generáciu, ktorá sa k rapu v uplynulých rokoch dostáva. Je to nekonečná debata o tom, do akej miery new school preniká do dlhšie zaužívaných reálií, ale koniec koncov, pokrok sa zastaviť nedá a dôkazom o tom je práve fakt, že Porsche Boy prerazil.

Nebudeme si klamať „STANKO LOBOTKA“ mnohým na prvé počutie znelo ako recesia, o čom pojednáva aj videoklip, ale po viacerých repeatoch ste zistili, že sa vám skladba dostala pod kožu a z času na čas si ju radi vypočujete. Nachádzame sa v trendy období, kedy niekedy lyrickosť a flow nejdú tak do popredia ako to, že treba zaujať širšie spektrum ľudí. Je to správne alebo nesprávne? Na to jednotnú odpoveď nenájdete.

Photo credits: Porsche Boy, IG, ilustračné

Odporúčame