Slúchadlá sú dokonalý vianočný darček: Podľa nášho návodu vyberieš tie najlepšie

Samsung Galaxy Buds2

Slúchadlá urobia radosť naozaj každému (zdroj: SAMSUNG)

#Vianoce sa nezadržateľne blížia a ty ešte stále hľadáš darčeky pre seba či pre svojich blízkych? Máme pre teba skvelý tip, ktorým urobíš radosť sebe aj komukoľvek inému.

Slúchadlá už v dnešnej dobe používajú takmer všetci. Rozdeliť ich môžeme do dvoch základných kategórií: slúchadlá okolo hlavy a slúchadlá do uší. Vďaka kompaktnosti a ďalším vlastnostiam ti na bežné každodenné používanie odporúčame tie do uší. Sú malé, ľahké a využiješ ich tak pri telefonovaní, ako aj na počúvanie podcastov či hudby. Sú pohodlné a často ani netušíš, že ich máš nasadené. Športové slúchadlá do uší sú prispôsobené tak, aby ti v uchu držali aj pri pohybe a otrasoch. Často majú aj zvýšenú odolnosť proti vlhkosti.

S káblom alebo bez?

Zrejme najzásadnejšou vlastnosťou slúchadiel je v súčasnosti typ pripojenia. Káblové slúchadlá ešte nevymreli, ale budúcnosť im rozhodne nepatrí. Ich hlavnou výhodou je, že sa nemusia nabíjať, sú však pomerne obmedzujúce. Nemôžeš s nimi len tak odísť od stola alebo hodiť telefón pri počúvaní hudby do ruksaku či hlboko do tašky. Na niektoré moderné zariadenia ich už dokonca ani nepripojíš.

Práve preto sú v súčasnosti najpredávanejšími tie bezdrôtové. Nemajú káble, takže nie si fixovaný k žiadnemu zariadeniu a máš slobodu pohybu, zvyčajne až do 10 metrov od prehrávacieho zariadenia. Ich čiastočnou nevýhodou je len nutnosť nabíjania.

Samsung Galaxy Buds2
Bezdrôtové slúchadlá Samsung Galaxy Buds2 môžeš mať aj v rôznych farebných prevedeniach (zdroj: SAMSUNG)

Tieto vlastnosti pri výbere neprehliadni

O tom, že kvalita zvuku je pri slúchadlách prvoradá, sa nemusíme dlho baviť. Ak ho chceš mať naozaj dobrý, mal by si počítať s cenou minimálne sto eur. To isté platí pre užitočnú funkciu ANC, čiže aktívne potláčanie okolitého hluku.

Pri komfortných bezdrôtových slúchadlách by ťa mala zaujímať v prvom rade výdrž na jedno nabitie. Tá sa pohybuje niekde medzi 3 až 10 hodinami. Štandardne ti stačí nepodliezať 4 až 5 hodín. Prípadnú dlhšiu výdrž (12 až 20 hodín) ti zabezpečí nabíjacia krabička. Všímať si teda určite treba aj jej kapacitu.

Môžeš si vybrať štupľové alebo kôstkové slúchadlá. Ak si vyberáš štuple, ktoré sú často pohodlnejšie a takisto lepšie filtrujú ruchy z okolia, daj si pozor na počet násadcov v balení. V ideálnom prípade by si mal mať na výber aspoň tri veľkosti. Pri kôstkach veľmi záleží na tom, či dizajn sadne tvaru tvojho ucha.

V neposlednom rade je tu konektivita. Bezdrôtové slúchadlá si pravdepodobne kupuješ preto, aby si ich mohol používať kedykoľvek a kdekoľvek. Preto si pred výberom rozhodne postráž, či budú kompatibilné s tvojím smartfónom, notebookom alebo hodinkami. Niektoré lacnejšie modely môžu mať totiž v tomto smere isté obmedzenia. A to nechceš.

Náš tip: Bezdrôtové slúchadlá Samsung Galaxy Buds2

Pokiaľ hľadáš univerzálne bezdrôtové slúchadlá do uší, ktoré sú nabité modernými funkciami, máme pre teba skvelú voľbu. Samsung Galaxy Buds2 poslúžia rovnako dobre pri hudbe, podcastoch, videohovoroch, športových aktivitách, ale aj pri hraní hier. Novinka z dielne juhokórejského technologického lídra je vybavená dynamickým 2-pásmovým reproduktorom, ktorý sa stará o vyvážený zvuk za každých okolností. Aktívne potláčanie hluku zabezpečí to, že ani v mestskej hromadnej doprave ťa nebude nič vyrušovať. O hovory bez akéhokoľvek ruchu sa zase postarajú 3 zabudované mikrofóny.

Galaxy Buds2 sú najľahšími štupľovými slúchadlami od Samsungu, majú len 5 gramov. Na plné nabitie vydržia 5 hodín, pričom plne nabité puzdro sa postará až o 20 hodín prehrávania. Vďaka svojmu dizajnu a 3 rôznym veľkostiam štupľov dokonale zapadnú do každého ucha. Jednoduché prepínanie medzi Galaxy zariadeniami zas uľahčuje ich ovládanie. Slúchadlá Samsung Galaxy Buds2 sú navyše cenovo dostupné a prichádzajú vo viacerých atraktívnych farbách.

ZISTI VIAC O SLÚCHADLÁCH SAMSUNG GALAXY BUDS2

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Samsung.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame