Slovenský Picasso, história tresky aj sójových rezov: Toto sú naše najčítanejšie články roku 2019

Foto: Pexels.com

#Sme hrdí na to, čo sme v Hashtagu tento rok napísali a tak sa s tým najlepším radi podelíme znovu. V rámci našich rekapitulácii roku s deviatkou na konci sme tentoraz vybrali 5 najčítanejších článkov posledných dvanástich mesiacov. Od rozhovoru s Alex Wortex, cez históriu tresky, sójových rezov a tajomný Val obrov až k príbehu strateného slovenského Picassa.

Alex Wortex (foto: El/Hashtag.sk)

Zjavenie menom Alex Wortex: Keby išli chlpy dole, potopila by som sa

Alex Wortex ľudia milujú, alebo nenávidia. Svoju ženskosť prezentuje na sociálnych sieťach, ale aj v skutočnom živote vyzývavými outfitmi, ktoré sa naozaj nedajú prehliadnuť. A hoci na prvý pohľad ju mnohí zaraďujú do rôznych nelichotivých škatuliek, v skutočnosti sa v Alex skrýva oveľa viac. Svojím pohľadom na život, zdravie či sex si zrejme získala aspoň toľko fanúšikov, ako odviazanými módnymi kreáciami…

Čítaj celý článok

Sójové rezy (foto: Mia/Hashtag.sk)

Sójové rezy sú legendárnou sladkosťou: Málo o nich vie aj výrobca, kupujeme ich bez reklamy

Sú veci, ktoré ma v momente vrátia do detstva. Jednou z nich sú Sójové rezy. Ten oranžový obal pozná každý, či už je to dieťa alebo dospelý človek. Zaobídu sa aj bez ujačanej reklamy, ktorá ťa má presvedčiť o tom, že sa bez nich nezaobídeš.

Čítaj celý článok

Treska (foto: LyukSK/Wikimedia Commons)

Legendárnu tresku v majonéze jeme iba na Slovensku: Vznikla ako núdzové riešenie, čo sa skrýva za jej popularitou?

Kráľovná slovenských šalátov vznikla z núdze, no stačila chvíľa a zamilovalo si ju celé Slovensko. Jej veličenstvo treska v majonéze je síce socialistický výrobok, no nezničiteľné postavenie má aj dnes. Dá sa povedať, že je to také naše národné jedlo.

Čítaj celý článok

Foto: Agilard (WIkimedia Commons)

Najväčšia záhada našej krajiny: Slovenský čínsky múr môže byť starší ako pyramídy, meria viac ako 60 kilometrov

Val obrov mnohí poznajú aj pod názvami ako Spečený val, Dlhý val alebo Slovenský čínsky múr. Prívlastok „čínsky múr“ dostal pre jeho dĺžku. Tá sa odhaduje na viac ako 60 kilometrov vzdušnou čiarou. Tiahne sa od vrchu Sitno na juh, cez Štiavnické vrchy, Pečenice, Dudince a Dolné Semerovce, až k rieke Ipeľ

Čítaj celý článok

Jozef Kornucik (zdroj foto: Webumenia.sk)

Volali ho Slovenský Picasso, stratil sa bez stopy: Telo nikdy nenašli a jeho tvorba fascinuje aj dnes

Jozef Kornucik je meno, ktoré väčšine ľudí mimo umeleckej obce nepovie veľa. Napriek tomu ide o umelca, ktorý púta nielen vizuálne zaujímavou tvorbou, ale tiež zvláštnym životným príbehom, ktorý sa skončil v mladom veku 39 rokov. Kornucik totiž vtedy zmizol bez stopy. Jeho telo sa nikdy nenašlo a o niekoľko mesiacov bol prehlásený za mŕtveho.

Čítaj celý článok

Odporúčame