Slovensko bude súčasťou najväčšieho globálneho behu: V máji sa uskutoční zaujímavé podujatie

Foto: Alfred Jürgen Westermeyer/Red Bull Content Pool

#Jeden moment, viac ako 300 lokalít, 120 000 účastníkov a milión spoločných kilometrov v roku 2019 robia z Wings for Life World Run najväčší globálny beh. V roku 2020 bude ešte väčší a Slovensko bude opäť súčasťou tohto svetového podujatia, ktoré 3. mája spojí bežcov naprieč všetkými kontinentmi.

Tiež si si povedal, že začneš v novom roku viac športovať? Odhodláš sa aj na svoje prvé bežecké podujatie? Zapoj sa do Wings for Life World Run a okrem dobrého pocitu z fyzickej aktivity budeš mať rovnako príjemný pocit aj na srdci. Sto percent z každého registračného poplatku ide v plnej výške na výskumy a štúdie zamerané na liečbu poranení miechy.

Minulý rok sa celosvetovo podarilo vyzbierať 3,5 milióna eur. V nedeľu 3. mája 2020 môžeš beh bez cieľovej čiary podporiť aj u nás a prispieť taknadácii Wings for Life. Registrácia na organizované behy cez aplikáciu je otvorená. Zatiaľ sa zapojili tri slovenské lokality – Vysoké Tatry, Košice, Trnava a ďalšie ešte zaručene pribudnú. Ak sa stihneš prihlásiť do 17. januára 2020, tak ti v schránke pristane aj bežecké tričko. Ideš do toho?

Foto: Daniel Grund/Red Bull Content Pool

Odporúčame