Slovenskí youtuberi dosahujú úctyhodné čísla: Pozrite si 6 najpopulárnejších vlogerov u nás

Youtube

Youtube

#Youtuberi sa tak, ako na celom svete, rozbiehajú aj u nás. A to veľmi slušne, nielen čo sa týka čísel, už totiž nejde iba o videá gamingu nakrútené na predpotopné webkamery. Tiež minimálne na prvý pohľad to vyzerá tak, že najpozeranejší slovenskí youtuberi tvoria celkom harmonicky poprepletanú komunitu, čo potvrdzujú rôzne vzájomne hosťovačky. Pozreli sme sa na šesť najsledovanejších Slovákov a Sloveniek, ich čísla, ale aj to, že ich aktivity sa začínajú rozširovať smerom k vydávaniu kníh, prípadne tvorby svojej vlastnej značky, ktorá sa môže predávať.

GoGoMan TV
1 521 000 odberateľov 409 miliónov zobrazení

Daniel Sebastián Štrauch alias GoGo nemá medzi slovenskými youtubermi konkurenciu, minimálne čo sa týka čísel. Je až neuveriteľné, že jeho hlavný kanál odoberá 1,5 milióna účtov, menej štylizovaný GoGosVlog pol milióna, s tým, že jeho najpozeranejšie videá majú okolo 7 miliónov pozretí. Keď si vezmete možnosti slovenského trhu s našim množstvom obyvateľov (a potenciálne pozretia v Česku), ide skutočne o fenomén. GoGoMan navyše vybudoval okolo svojho youtubovania celé impérium, je častým hosťom vo videách jeho kolegov, youtubuje aj jeho priateľka, nakrútil tiež klip a vydal knihu. A to má chalan iba dvadsať rokov, vo videu sa mu ocitol už aj prezident.

Expl0ited
654 000 odberateľov 134 000 000 zobrazení

Meno prebral od legendárnej punkovej kapely, je GoGovým rovesníkom a pochádza z Prievidze. Peter Altof je ďalším youtuberom, ktorému sa podarilo zo svojho mena urobiť značku. Okrem videí, ktoré označuje za sociálne experimenty, vlogy a sketche, totiž vydal knihu poézie nazvanú „Nie som básnik,“ a s jeho podobizňou si môžete kúpiť rôzny merch, napríklad aj energetický nápoj. A čísla? Tiež úctyhodné – 650-tisíc odberateľov na Youtube.

Menameselassie
459 000 odberateľov 69 700 000 zobrazení

Tento dredatý chlapík je trojkou slovenského rankingu najpozeranejších youtuberov s viac ako 450-tisíc odberateľmi. Ako to často býva, Menameselassie začal s gamingovými videami, ktoré sú doteraz čiastočnou náplňou jeho obsahu, no venuje sa tiež vlogingu a rôznym challengom. Koncom minulého roka navyše zabrdol do nakrúcania videí so sociálnou tématikou – natáčal tak videá v utečeneckom tábore či v Osvienčime.

Lucy Pug
341 000 odberateľov 25 000 000 zobrazení

 

Ako sme už spomínali, Lucy Pug je GoGomanovou priateľkou, na jej kanál je prihlásených okolo 340-tisíc odberateľov, jej videá majú bežne okolo milióna pozretí. Tematicky ide o rôzne veci, od varenia, cez make up, výlety až k spoločným videám s GoGom.

Moma Horňáková
270 000 odberateľov 26 000 000 zobrazení

Vlogerka nakrúcajúca pod vlastným menom a tiež priateľka youtubera Expl0ited je druhou dámou v rebríčku. Jej videá zahŕňajú challanges, mejkap, varenie a tiež jedno mimoriadne silné video, v ktorom rozprávala o svojich zdravotných problémoch. Jej anorexia story sa stalo jedným z najpozeranejších minuloročných videí na slovenskom Youtube.

To je ten náš Matúš
269 000 odberateľov 17 400 000 zobrazení

Matúš je šesťkou rankingu slovenských youtuberov, ktorý okrem vlastného kanálu spolutvorí Denné pogy s Expl0itedom. Kvôli tomu mu môžeme prirátať ďalších 115-tisíc odberateľov, jeho samostatný kanál sleduje takmer 270-tisíc ľudí.

Odporúčame