Slovenky sa stretli v Paríži s Neymarom: VIDEO zo zápasu s futbalovou hviezdou

Foto: Hadrien Picard / Red Bull Content Pool

Svetové finále Red Bull Neymar Jr’s Five 2019 vyhrali v júli slovenské futbalistky z tímu Spartak Myjava. K brazílskemu víťazstvu, nezabudnuteľným zážitkom a priateľskému zápasu s Neymarom pridali pred pár dňami ešte jednu časť vybojovanej odmeny: na štyri dni si odbehli do Paríža, kde si okrem tradičných turistických zastávok urobili aj pár futbalových.

Najlepší ženský tím turnaja sa v hlavnom meste Francúzska spojil s majstrami z Maďarska. Spolu si pozreli ligový zápas Paríž Saint Germain proti Nantes, absolvovali prehliadku domovského štadiónu PSG Parc des Princes a nazreli aj do zákulisia, kde sa opäť stretli s najdrahším futbalistom planéty. Súčasťou návštevy bolo aj odovzdanie cien najužitočnejším hráčom. Na Slovensko si toto ocenenie odniesla Andrea Bogorová.

Foto: Hadrien Picard / Red Bull Content Pool

Paríž si celý tím z Myjavy užil. „Na stretnutie s Neymarom sme síce nemali až toľko času ako v Brazílii, ale stihli sme fotenie aj točenie a podpísal sa nám na dresy. Veľkým spestrením a plusom boli hlavičky,“ hovorí Zita Baníková. Hlavičkovú výzvu si Neymar dal s takmer dvadsiatim ľuďmi v miestnosti a na záver to mal zakončiť zásahom do koša.

Globálny turnaj brazílskeho útočníka Neymara Jr prostredníctvom futbalu spája celý svet. Pravidlá hry sú jednoduché – zápasy sú rýchle, technické a trvajú maximálne desať minút. Hrá sa na malom ihrisku, bez brankára, piati na piatich. Keď jeden tím skóruje, ten druhý prichádza o hráča. Turnaj dáva priestor tímom zo všetkých kútov sveta – mužským, ženským aj zmiešaným.

Odporúčame