Slovenka sa vykašľala na modeling: Dnes cestuje po svete a je fotografkou najväčších rockových legiend

Katarína Benzová

#Katarína Benzová sa narodila v Liptovskom Mikuláši a dlhé roky sa venovala modelingu. Jej príbeh však znie ako z rozprávky. Po viac ako dekáde na módnej scéne nafotila koncert legendárnych rockerov Guns N‘ Roses vo Viedni v roku 2010. Jej fotky následne objavil forntman kapely Axl Rose, ktorému sa mimoriadne zapáčili. Katarínu vtedy pozvali na skúšobné fotenie a odvtedy je Katarína ich dvornou fotografkou.

Slovenka tak s Axlom, Slashom a zvyškom skupiny jazdí po celom svete, fotí ich koncerty a užíva si život na turné. Okrem fotenia Guns N‘ Roses spolupracuje aj s inými legendami, napríklad rockermi z Aerosmith. Navyše, za sebou má aj fotenie charitatívnej kampane na záchranu medveďa ušatého, ktorú podporil napríklad Ozzy Osbourne, Anthony Kiedis z Red Hot Chili Peppers alebo Moby.

„Nikto ma nikdy nezoznámil s rockovou hudbou, keď som bola dieťa. Moja mama bola krasokorčuliarkou a ja som robila balet, takže môj život bol skôr o klasike,“ povedala Katarína v rozhovore pre portál MYGNR. „Keď som objavila rock, úplne som sa doňho zamilovala a začala som hudbe rozumieť viac, ako predtým. Inšpirujú ma ľudia a ich pasie, čo cítia, keď robia veci. To sa snažím zachytiť. Každý umelec s pasiou pre to, čo robí, mi je tak inšpiráciou.“

Odporúčame