Slovák najužitočnejším hráčom turnaja v USA: GuardiaN a jeho FaZe bojovali o 150-tisíc dolárov

Ilustračné foto: Matej Hudák

#V dňoch 25. – 27. januára sa v Atlante, hlavnom meste amerického štátu Georgia, uskutočnil CS:GO turnaj organizovaný cez ELEAGUE. Na turnaj boli pozvané štyri tímy, ktoré bojovali o 150-tisíc dolárov.

Turnaj sa hral systémom play-off double elimination a všetky zápasy sa odohrávali na dve víťazné mapy. Prvý zápas turnaja odohrali proti sebe tímy FaZe a Cloud9. Americký celok zvíťazil 2:0, keď obe mapy vyhrali až po predĺžení. Druhú dvojicu tvorili BIG a compLexity, kde si víťazstvo 2:0 pripísali hráči z BIG.

O tom, kto sa s turnajom rozlúči na poslednom mieste sa tak rozhodovalo na ďalší deň v zápase FaZe proti compLexity. Tím FaZe so slovenským sniperom GuardiaNom už nezávahal a po dvoch mapách postupovali do boja o finále. Zápas tímov, ktoré vyhrali svoje prvé zápasy rozhodoval o tom, kto postúpi do finále a kto nakoniec vyzve FaZe v súboji o finále. Zápas skončil opäť 2:0 a z víťazstva sa radovali Cloud9.

GuardiaN 1vs4 clutch

FaZe Clan v noci získal s AdreNem svůj první titul a 🇸🇰 Ladislav "GuardiaN" Kovács se dokonce po zásluze stal nejužitečnějším hráčem ELEAGUE Invitational! 👑 Tohle je jedna z jeho povedených akcí.

Uverejnil používateľ PLAYzone Nedeľa 27. januára 2019

Posledný hrací deň sa preto otváral zápasom FaZe proti BIG. V ňom si lepšie viedli FaZe, keď zvíťazili až po 3 mapách 2:1 a nemecký celok BIG sa tak umiestnil na treťom mieste. Vo finále sme mohli vidieť odvetu medzi mužstvami FaZe a Cloud9. Finále začalo mapou Cache, ktorú si vybrali hráči FaZe. Cloud9 však do zápasu vstúpili vynikajúco, keď prvú polovicu mapy ovládli 14:1 a v druhej polovici už len dorazili FaZe a mapu vyhrali 16:3.

Avšak, FaZe sa podarilo výsledkom 16:12 ukoristiť druhú mapu Inferno, ktorú si zvolili Cloud9. Všetko sa tak rozhodovalo na poslednej mape Train. Tá však bola pod réžiou slovenskej hviezdy GuardiaNa, ktorý mapu ukončil s impozantným skoré 34-9 a veľkou časťou sa podielal na víťazstve 16:9.

Za MVP turanaja bol vyhlásený práve hrdina poslednej mapy vo finále GuardiaN. Je to jeho ôsme ocenenie MVP celkovo, druhé od prestupu do FaZe.

Odporúčame