Domov » Fresh » Slováci sú vynaliezavý národ: Neuveríte, čo sa najnovšie začalo predávať na trhu

Slováci sú vynaliezavý národ: Neuveríte, čo sa najnovšie začalo predávať na trhu

Slováci sú vynaliezavý národ: Neuveríte, čo sa najnovšie začalo predávať na trhu

Zdroj: instagram

#Nevychádzajú vám tento rok peniaze na dovolenku? Milujete Tatry, avšak nemáte čas, aby ste tam išli? Nedarí sa vám nájsť originálny slovenský darček pre známeho zo zahraničia? Nevadí, je tu riešenie. Národ plný kreatívcov. Alebo národ, ktorý sa snaží zarobiť na všetkom. Aj to by bolo trefné pomenovanie na to, keď sa dozviete, čo sa najnovšie objavilo na trhu.

Známa slovenská spoločnosť sa rozhodla rozšíriť svoju ponuku o pozoruhodný kúsok. Predáva tatranský vzduch v konzerve. Aj keď si mnohí budete myslieť, že ide iba o žart, ste na omyle.  Túto „srandu“ si naozaj môžete zakúpiť. Zabalený je v zlatej konzerve, ktorá obsahuje čiernu ľudovú ilustráciu a okrem iného je na obale napísané, že pochádza z nadmorskej výšky 2654 metrov n.m.

Vtipný je aj popis, ktorý uvádzajú k produktu na ich stránke v kategórii suvenír. „Tatranský vzduch. Minimálna trvanlivosť do otvorenia. Po otvorení navštívte Tatry a obnovte zásoby. Skladujte na poličke. Chráňte pred ostatnými členmi rodiny.“  Ešte väčšie prekvapenie však príde pri zložení výrobku.

Výrobca udáva: „tatranský kyslík 80%,  zvuk pasúcich sa ovečiek 10%, energia kvapiek rannej rosy 5%, atmosféra prechádzky ihličnatým lesom 3%, lúče slnka vychádzajúceho spoza tatranských štítov 2%.“ Produkt váži 68g a  jeho predajná cena je 1,49,-€. Nuž, treba uznať, že marketingový ťah to je perfektný.

 

Autor: #Marcela