Skôr, než si dáš spraviť kerku: Toto sú najčastejšie komplikácie, s ktorými by si mal počítať

Photo by Romina Farias on Unsplash

#Túžiš po trendovom tetovaní, s ktorým skutočne vynikneš? Na webe si môžeš nájsť podľa recenzií dobrého tatéra, ktorý keď ti sadne, dokáže na tvojej pokožke vyčarovať skutočné zázraky. Avšak nech je tatér akokoľvek dokonalý, sú veci, ktoré nedokáže ovplyvniť. A my si ich ideme dnes ozrejmiť.

Toto je šesť komplikácií, ktoré vznikajú pri tetovaní pomerne často. Je lepšie, ak o nich budeš vedieť ešte predtým, než sa vyberieš do tetovacieho salónu.

#1 Infekcia

Photo by Gabriel Laroche on Unsplash

Vznik infekcie je podľa odborníkov definitívne najčastejším problémom, ktorý súvisí s novým tetovaním. Je to logické. Tetovanie predstavuje invazívny zásah do pokožky a tá je oveľa náchylnejšia na vznik rôznych infekcií. Väčšinu ich však ľahko vyliečiš pomocou lokálnych antibiotík. Je dôležité, aby si sa pár dní po čerstvom tetovaní vyhýbal domácim miláčikom, ktorí môžu prenášať stafylokokové infekcie. Pri výbere tatéra dbaj najmä o hygienický aspekt jeho práce. Vyhneš sa tak mnohým zbytočným ťažkostiam. Hygiena je tu naozaj prvoradá.

#2 Alergia na ošetrujúce mlieko

S veľkou pravdepodobnosťou k novej „kerke“ dostaneš aj špeciálne mlieko či iný prípravok, ktorým si budeš musieť natierať svoje tetovanie. To však môže obsahovať všeličo. A ty môžeš ľahko dostať alergickú reakciu. Ak sa niečo také vyskytne, umy si pokožku vodou a mydlom, a postihnuté miesto prikry čistou gázou. Skús sa vyhnúť antiseptickým mastiam. Urobia viac škody, než úžitku.

#3 Alergická reakcia na atrament

Photo by Anthony Tran on Unsplash

Tu je dôležité zistiť, či netrpíš alergickou reakciou na kov ešte predtým, než sa rozhodneš dať tetovať. Mnohé atramenty totiž to môžu obsahovať kovovú zložku, ktorá by na tvojej pokožke mohla spôsobiť hotovú pohromu. Najčastejšie sa tieto zložky vyskytujú v červenej a žltej farbe. Ak spozoruješ, že ti tetovanie výrazne opúcha, mení farbu a ty ideš vyskočiť z kože, okamžite bež k lekárovi.

#4 Zápal na pokožke

Photo by Annie Spratt on Unsplash

Pri tetovaní je veľmi dôležitý tvoj zdravotný stav. Ak trpíš nejakým autoimunitným ochorením, alebo sa ti ťažko hoja jazvy, radšej si nechaj zájsť chuť. Mohlo by to skončiť komplikovaným zápalom. Zdravie je predsa len dôležitejšie, než akýkoľvek imidž.

#5 Extrémne suchá pokožka

Ak ťa trápi suchá pleť, tetovanie tiež nemusí byť ten najlepší nápad. To ešte viac vysuší pokožku, ktorá sa môže následne aj zapáliť. Preto ak máš dlhodobo problémy so suchou pokožkou, skús sa pred samotným tetovaním radšej dopredu poradiť s dermatológom. Ten ti to však s najväčšou pravdepodobnosťou vyhovorí.

#6  Nadmerné krvácanie

Photo by A L L E F . V I N I C I U S Δ on Unsplash

Úplne bez krvi sa to asi nezaobíde, avšak určite by si nemal nadmerne krvácať. Tento problém však môže nastať, ak máš problémy so zrážanlivosťou krvi, alebo sa ti zle hoja rany. Preto ak máš pocit, že krvácaš viac, než by si mal, vyhľadaj čo najskôr doktora.

Dúfame, že ťa tieto komplikácie príliš nevystrašili. Ak si však pevne rozhodnutý, netrpíš žiadnym závažným ochorením a máš skutočne originálny motív, tak smelo do toho. Držíme ti pace!

Zdroj: bustle.com
Odporúčame