Sima s novým songom. Pustila sa v ňom opäť do chlapov?

Sima je na slovenskej hiphopovej scéne jednou z mála raperiek, ktorej sa podarilo preraziť a zaujať. Nedávno uviedla svoju novú skladbu Flirt. Majú sa chlapi opäť báť tvrdých slov a kritiky? Či si dala spevačka od hejtov trocha pauzu?

V roku 2017 vyšiel Sime album s názvom Femina. Piesne ako Bež preč, Femina, Ex, S tebou aj bez teba alebo song Princíp vzájomnosti, na ktorom spolupracovala s Egom ju okamžite vystrelil do povedomia mnohých mladých dievčat a žien. Je aj bola totiž z jednou mála ženských raperiek, ktorým sa na Slovensku podarilo presadiť. So slovami jej skladieb sa stotožňovali mnohé príslušníčky nežného pohlavia, ktoré v piesňach nachádzali paralely s vlastným životom a situáciami, ktoré zažívali.

O rok neskôr Sima upútala pozornosť s albumom Podľa seba. Jej skladby by sa v ňom dali rozdeliť do niekoľko kategórií. V tej prvej sú songy motivačné ako napríklad Dýcha, či Kabrio. Sima sa prihovára mladým babám a snaží sa im dodať sebavedomie. Potom je tu song Spolu, ktorý ospevuje láska a vzťah dvoch mladých ľudí alebo skladby Pre teba a Ja a moje ženy, kde sa zdôrazňuje dôležitosť priateľstva.

Typické kontroverzné songy z pohľadu mužov boli songy Anonym mood alebo Klasicky, kde sa Sima ostro púšťa do hejterov a záletníkov. A čerešničkou na torte boli skladby Posledná, ktorú naspievala s Egom alebo Nevolaj mi, pri ktorej spolupracovala s Kalim.

Na leto vypustila Sima do sveta song Flirt, v ktorom spieva o začínajúcom vzťahu dvoch mladých ľudí, ktorý je plný otázok. Bude z toho niečo vážnejšie, alebo to je len letný flirt, ktorý sa po prázdninách skonči? Oplatí sa takúto situáciu riešiť otázkami alebo je najlepšie nepýtať sa a užívať si vášeň a pohodu, ktorá medzi zaľúbencami panuje?

Song Flirt je typický letný song, ktorý si zaľúbený párik, v prípade, že to chalanisko svojej drahej dovolí, pustí pri západe slnka pri jazde autom s otvorenými oknami. Mne osobne troška pripomína populárny song Spolu, ktorý bol aj v druhom albume príjemnou zmenou oproti kontroverzným hejterským songom.

Zaujímavý je aj videoklip. Všeobecne sa dá povedať, že Simine videoklipy boli vždy nadpriemerné zaujímavo spracované a pri každom z nich bolo vidieť, že si na nich dala raperka poriadne záležať. Každá pieseň nesie určitý príbeh, ktorý je rovnako spracovaný aj v klipe.

Uvidíme aké piesne, aké témy a aké videoklipy prídu s tretím albumom, ktorý Sima v týchto dňoch intenzívne chystá. Na svojom instagramovom účte totiž ohlásila pauzu, ktorá je zapríčinená práve prípravou nového albumu. Skladba Flirt je teda akousi rozlúčkovou skladbou a my odporúčame vypočuť si ju.

Dievčatám a ženám sa bude páčiť určite, pre/tože sa pri jej počúvaní sa mnohé z nich zase raz nájdu. A chlapi? Tí to budú musieť asi zase raz len prekusnuť, keďže mnohí z nich Siminej tvorbe stále nemôžu prísť na chuť. Žeby si to u nich už navždy pokazila?

Odporúčame