5 nápojov pre skvelú silvestrovskú noc: Ktorým si budeš pripíjať ty?

Facebook/Johnnie Walker

Silvestrovská noc sa blíži a zrejme aj ty už vieš, kde budeš a s kým. Rysuje sa však ešte jedna dôležitá otázka – aký nápoj si počas nej dopriať. My ti ponúkame niekoľko možností. Isté je najmä jedno. Koniec roka treba osláviť naozaj kvalitným pitím…

Noc s kamarátmi: Whisky, ktorá má dušu

Chystáš sa stráviť pohodového Silvestra s kamošmi? Či už sa vyberiete na chatu, do podniku, alebo ho strávite „na byte“, Johnnie Walker Black Label je spoločník, ktorý by vám rozhodne nemal chýbať. Poctivé 12-ročné zrenie garantuje jemnú a bohatú chuť, ktorá si ťa ihneď získa. Piť ju môžeš čistú alebo s kockou ľadu. Koniec koncov, ako vraj kedysi povedal Mark Twain: „Všetkého priveľa škodí, ale priveľa dobrej whisky stačí len tak-tak.“

Náš tip: Máš chuť na niečo sviežejšie? Priprav si Johnnie & Ginger. Tento miešaný nápoj si jednoducho namixuješ aj sám doma. Stačí ti naplniť pohár ľadom, naliať poldeci Johnnie Walker Black Label a doliať zázvorovým pivom. Premiešaj a pochúťka v pohári je hotová.

Facebook/Johnnie Walker

Rodinný Silvester: Dezert v pohári

Silvester s rodinou má celkom iné grády ako tie ostatné. Treba udržať dekórum a na tvrdý alkohol radšej zabudnúť. V hre je preto klasika menom šampanské, ale skvele sa môžu hodiť aj likéry. Takmer každá žena si aspoň raz za čas rada dopraje pohárik Baileys. Možno cítia, že prvá verzia tohto dnes už legendárneho likéru vznikla v bežnom domácom mixéri. Trvalo však ďalšie tri roky, kým nadobudol podobu, ktorú má dnes.

Náš tip: Baileys si môžeš dopriať čistý s kockou ľadu, alebo ho využiť na dochutenie kávy, zmrzlinového pohára, či iného dezertu. Skvelé je aj Flat White Martini – potrebuješ naň šejker, ľad, 50 ml Baileys, 25 ml espressa a 10 ml mlieka. Všetko spolu poriadne premiešaj v šejkri a cez cedidlo nalej do pohárov na martini alebo vhodných náhrad.

Baileys

Divoký tanečný žúr: Vodka má grády

Chystáš sa celú silvestrovskú noc pretancovať? V tom prípade je jasné, čo si pri bare objednať. Vodka patrí medzi najobľúbenejšie nápoje na tanečných párty oprávnene. Možno aj preto je podľa Euromonitora Slovensko v konzumácii vodky piate na svete, priemerne si doprajeme poldeci týždenne na osobu. Prvenstvo Ruska ťa asi neprekvapí, ale množstvo vypitej vodky možno áno – priemerne sa jej v Rusku vypije štyrikrát viac ako u nás. Ak hľadáš čistotu a najvyššiu možnú kvalitu, Smirnoff ťa vďaka unikátnemu patentovanému spôsobu výroby určite nesklame.

Náš tip: Výhodou vodky je, že sa k nej hodí takmer každé nealko. Výborný je napríklad osviežujúci drink Smirnoff Soda Smash. Poldeci vodky nalej do pohára plného ľadu, doplň 1,5 dl sódy, vytlač šťavu z limetky a premiešaj.

Smirnoff

Párty v maskách: Džin dodá šmrc

Či už ide o párty v štýle 30. rokov, alebo iný tematický večer, džin je určite vhodným spoločníkom. Veď nie nadarmo bol práve Tanqueray nápojom britskej aristokracie. Džin-tonik sa v časoch Britského impéria tešil veľkej obľube najmä v Indii, kde ho pili proti malárii. Neskôr sa stal aj nápojom hollywoodskych hviezd. Dámy určite ocenia ružový Gordon´s Premium Pink, do ktorého sa pridávajú jahody, maliny a ríbezle. Jeho chuť dokonalo spríjemní čakanie na polnoc.

Náš tip: Ak plánuješ ťahať do rána a chceš rozložiť sily, vychutnaj si spomínaný džin-tonik. Poldeci Tanqueray nalej do pohára plného ľadu. Doplň 1,5 dl toniku, premiešaj a ozdob plátkom limetky.

Facebook/Tanquerey

Na všetky príležitosti: Šampanské

Silvester bez šampanského azda ani nie je Silvester. Nič nevyzerá tak elegantne ako vysoký orosený pohár a v ňom zlatistý mok. Dopraj si ho minimálne na polnočný prípitok. Bude to nielen na zdravie, ale aj na dobrú pamäť. Vedci z Veľkej Británie na základe výsledkov svojej štúdie totiž tvrdia, že pravidelné popíjanie šampanského môže prospievať našej pamäti a dokonca pôsobiť preventívne proti Alzheimerovej chorobe. Stávkou na istotu je pravé suché francúzske šampanské ako Veuve Clicquot. Bublinky v pohári pritom môžu byť tvojím spoločníkom nielen o polnoci, ale aj počas celého večera.

Náš tip: Správne šampanské musí byť dobre vychladené. Ak chceš dosiahnuť ideálnu teplotu, nechaj ho aspoň pol dňa v chladničke. Určite ho nedávaj narýchlo do mrazničky, veľké mrazy sa k jemnej chuti šampanského nehodia.

Facebook/Veuve Clicquot

Nejde o to, kam kráčame, ale s kým

Nech už sa vyberieš na Silvestra kamkoľvek, to najdôležitejšie je, aby si bol s ľuďmi, na ktorých ti záleží. Vtedy je úplne jedno, či máš lístky na lukratívnu párty, alebo si urobíte zábavu po svojom kdekoľvek s pohárom Johnnieho Walkera v ruke. Práve tak totiž neraz vznikajú okamihy, na ktoré spomíname celý život. A za takmer 200 rokov existencie značky Johnnie Walker sa ich udiali milióny. Zaraď k nim aj ten svoj.

Spoznaj chuť výnimočnej whisky

 

Facebook/Johnnie Walker

Tento článok sme pripravili v spolupráci s Johnnie Walker.

Advertoriál

Odporúčame