Shimmi má von nové EP. „Colors“ je fresh newschoolový projekt, ktorému by si mal dať šancu

Lavína nových interpretov pomaly, ale isto začína „zasypávať“ slovenskú scénu. Mladí chalani s novým zvukom tvoria kvalitné projekty čoraz častejšie a navyše sa začínajú objavovať aj na albumoch populárnejších kolegov.

Ak by sa pomyselne vyhlasovala anketa Freshman roka, adeptov by sme určite mohli hľadať aj v skupine interpretov, ktorí si hovoria BLAS. Do tejto partie radíme aj Shimmiho, ktorému bude venovaný dnešný článok.

https://www.instagram.com/p/CDtUjwopbsh/

Ak mám byť úprimný, spočiatku (odkedy registrujem chalanov) pre mňa Shimmi nebol až tak zaujímavý interpret a pred vypočutím EP som nemal veľké očakávania, ako niektorí jeho kolegovia z novej vlny. To sa ale jeho novým projektom definitívne mení.

Keď som však projektom prešiel a dopočúval poslednú skladbu s AstralKidom22 a Senseyom uvedomil som si, že som Shimmimu krivdil. Colors je skvelý newschoolový počin, ktorým sa člen BLAS gangu rozhodne dostáva do širšieho povedomia fanúšikov, ale aj kolegov zo scény.

https://www.instagram.com/p/CD2IVATp6s3/

Celé EP-čko so sebou nesie príjemný vibe s výborným zvukom, zaujímavými linkami a okrem iného autor dobre vybral hostí, ktorí mu jeho projekt posunuli presne do tej správnej polohy. Osobne ma najviac zaujal TVRNFLX a track Šlapky je highlightom Colors. Celkovo najlepšou skladbou je pre mňa spomínaná vec s Astralom a Senseyom.

Krivdiť ale rozhodne nechcem ani ostatným kamarátom a kolegom, ktorí sa na EP objavili, pretože žiadny z hostí vyslovene nesklamal a nezaostával – hviezda Frayera začína žiariť čoraz jasnejšie, čo pomáha celému BLAS gangu a štandardne dobre sa prezentoval aj Tisci na skladbe Teenage Punk. Na Colors sa taktiež objavili aj Yaya Rebel a Taomi. Za vyzdvihnutie určite stoja aj produkcie, ktoré boli minimálne na európskej úrovni, na čo sme si ale pri chalanoch už zvykli.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Prečo môže ísť A$AP Rocky na 9 rokov do väzenia?

Ak nie si fanúšikom novej školy a nového zvuku, tento projekt tvoj pohľad pravdepodobne nezmení, čo ale vôbec nevadí, keďže chalani tvoria vyslovene pre mladšie publikum a verní poslucháči musia byť s výsledkom určite spokojní.

https://www.instagram.com/p/CEJyBdZJV_z/

Na druhej strane tu taktiež môžu byť ľudia ako ja, ktorí nepatrili medzi Shimmiho extrémnych fanúšikov a poslucháčov, no toto EP mohlo pohľad zmeniť. Shimmi má čo povedať, jeho veci majú skvelý zvuk a v blízkej dobe očakávam nejakú jeho väčšiu spoluprácu, ktorá by mu mohla pomôcť ešte viac.

Dnešný článok však každopádne končím s konštatovaním, že slovenská scéna je bohatšia o ďalší kvalitný projekt, ktorému by si mal dať šancu.

 

 

 

Odporúčame