Separ, Tina či Vladimír Furdík: Dostali sme prvú ukážku z očakávaného filmu Lóve 2

Separ

Dorazila prvá ukážka filmu Lóve 2 (Zdroj: YouTube.com/CONTINENTAL FILM)

#Niekedy to slovo znamená lásku, niekedy peniaze. Ale nikdy nie oboje naraz… Tento film sa už zaradil k prakticky legendárnym slovenským snímkam. Lóve patrí doteraz k jedným z najlepších domácich počinov, pričom sa už celé roky hovorilo o jeho plánovanom pokračovaní. Nuž a práve rok 2024 je tým, kedy sa naše 13-ročné čakanie skončí!

Dej prvého filmu

Bratislavskí kamaráti Maťo a Tomáš si veľmi dobre zarábajú kradnutím a vykrádaním áut. Bývajú spolu a nemajú prakticky žiadne starosti, pretože pohyb za hranicou zákona je pre nich prirodzeným spôsobom existencie. Lenže ten dostane prvé trhliny, keď sa Maťo zamiluje do pôvabnej študentky Veroniky a začne vážne pomýšľať o konci zločineckej kariéry. Ako svoju poslednú spoločnú akciu vykradnú mladíci benzínovú pumpu. Lenže akcia neprebehne zďaleka tak hladko, ako by mala. Pre Maťa to znamená definitívne vytriezvenie…

Očakávané pokračovanie

Už v roku 2017, kedy Strapo vydal svoju výbornú vec „Fuckt“ s videoklip práve od Miša Nemtudu, ktorý vo filme Lóve stvárnil postavu Maťa, a jeho A-Team produkcie. Tento videoklip sa natáčal konkrétne v Thajsku, pričom sa hovorilo o tom, že prebiehajú aj nejaké práce práve na pripravovanom filme Lóve 2

Prvá ukážka

V posledných rokoch už bolo jasné, že tento film skôr či neskôr naozaj vznikne, pričom však veľmi dlho sme žiadne podrobnosti nevedeli. Teda až do dnešného dňa, kedy sa film Lóve 2 dočkal svojho prvého oficiálneho teaseru. A vyzerá to naozaj veľmi dobre!

Oficiálny popis filmu

Romantický vzťah Maťa a Veroniky sa zmení na komplikovaný, životu nebezpečný trojuholník. Zasiahne ich brutálny boj o moc, v sieti intríg a korupcie v tieni mafie, ktorá sa neštíti ani politickej vraždy. Thajsko sa zdá byť dostatočne ďaleko – ideálny úkryt pre pár zločincov z východnej Európy, ktorí netušia, že sa sami môžu stať ľahkou korisťou pre väčších predátorov. Ako v tomto šialenstve obstojí osamelý bojovník, ktorý bojuje s tieňmi vlastnej minulosti? Môže ho ešte zachrániť nejaká láska a dokáže si to uvedomiť, kým nebude neskoro? Dá sa vôbec z tohto šialeného kolotoča uniknúť?

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rap battles a freestyle kultúra: Aký je rapový svet nefalšovanej improvizácie?

Naše očakávania

Všetko naznačuje tomu, že sa máme naozaj na čo tešiť. V ukážke sme okrem hereckej zostavy z pôvodného filmu mali možnosť zazrieť aj nové tváre, medzi inými napríklad aj Separa, či dokonca Vladimíra Furdíka, známeho slovenského kaskadéra a herca, ktorý stvárnil samotného Night Kinga v seriáli Game of Thrones. Speváčka Tina si pravdepodobne zopakuje svoju postavu z prvého filmu a takisto sa tam ukáže aj kopa nových známych hercov.

Stále je zaužívaný stereotyp, že slovenská filmová tvorba sa od tej zahraničnej má čo učiť. To nám však domáce filmy posledných rokov veľmi efektívne búrajú, pričom sa vôbec nebojíme tvrdiť, že snímka Lóve 2 tento stereotyp má potenciál už raz a navždy pochovať!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame